BL: bajban a címvédő, nyeregben a Real, hátrányban a Bayern

A Real Madrid nagyszerű mérkőzésen, Karim Benzema mesterhármasával 3:1-re legyőzte idegenben a címvédő Chelsea-t, a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán. A Villarreal 1:0-ra legyűrte odahaza a Bayern Münchent, a Manchester City szintén 1:0-ra verte hazai pályán az Atlético Madridot, a Liverpool pedig miután egy félidőn át remekelt, egy félidőn át szenvedett a Benfica otthonában, 3:1-es előnyre tudott szert tenni Portugáliában.

A királyiak tétmérkőzésen még sohasem győzték le a Chelsea-t, de most megtörték a jeget. Először a 21. percben lett meg szervezett játékuk eredménye, a kényszerítő után a Vinícius Júnior ívelt középre a tizenhatos bal oldaláról, Karim Benzema pedig futtából, remek fejessel vette be 13 méterről Édouard Mendy kapuját. Három perccel később Luka Modric emelt középre Benzemának, a francia egészen parádés fejessel a bal alsóba juttatta a labdát (0:2). Az első félidő végén szépített a Chelsea, Reece James egy csel után Jorginhóhoz passzolt, az olasz ívelésére Kai Havertz érkezett lendületből, és hat méterről a bal sarokba fejelt. A második félidő legelején jött a harmadik madridi gól, felszabadító rúgás után a kapujából kijövő Mendy óriásit hibázott, röviden passzolt a társhoz, Benzema lecsapott a labdára, és az üres kapuba lőve szerzett mesterhármast (1:3). Újabb gól nem született, a Real Madrid nagyon nehéz helyzetbe hozta a címvédőt, amelynek a jövő kedd esti visszavágón hárommal kell nyernie ahhoz, hogy kiejtse a spanyolokat.

A Villareal gyorsan megszerezte a vezetést a Bayern ellen: jobb oldali centerezést követően Dani Parejo lövésre szánta el magát, gyenge próbálkozása valószínűleg a kapu mellett kötött volna ki, mégis gólpasszt könyvelhetett el, mivel szerencséjére az ötös környékén kódorgott Arnaut Danjuma, aki bepofozta a hálóba a labdát (1:0). A nyolcadik percben szerzett spanyol gólra nem érkezett meg a bajorok válasza, így egygólos hátrányból várhatják a müncheniek a visszavágót.

A Manchester City szűkösen nyert hazai pályán a végig védekező Atletico Madrid ellen: Foden négy ember közül ugratta ki nagyszerű ütempasszal De Bruynét, aki az ötös csücskéről a jobb alsó sarokba lőtt (1:0). A Liverpool 2:0-s félidei vezetést követően végül 3:1-re diadalmaskodott a Benfica otthonában, így kényelmes helyzetből várhatják a jövő heti visszavágót.