Copa América: Suarez volt a nyerőember, Uruguay a bronzérmes

Az USA-ban zajló labdarúgó Copa América bronzmérkőzésen az elődöntőben Kolumbiától vereséget szenvedő Uruguay és az Argentínától kieső Kanada játszott egymással. A harmadik hely sorsa tizenegyespárbajban dőlt el, aminek a végén az uruguayiak örülhettek.

A bronzmérkőzésen már a 8. percben megszületett az első találat, Rodrigo Bentancur lőtt pazar gólt két érintőből (0–1). A félidő közepén egy remek találattal válaszolt Kanada, Ismaël Koné háttal a kapunak volt eredményes (1–1). A 80. percben fordítottak az észak-amerikaiak, Jonathan David váltott gólra egy kipattanót (2–1). Uruguaynak volt azonban még válasza, a 92. percben Luis Suárez mentette tizenegyespárbajra a bronzcsatát (2–2). Az uruguayiak közül minden rúgó betalált: Valverde, Bentancur, de Arrascaeta és Suarez sem hibázott. A kanadaiak kétszer is rontottak, a gólszerző Kone és Alphonso Davies is kihagyta a tizenegyest. Ezzel Uruguay 31. alkalommal lett érmes a kontinenstornán (15 arany, 6 ezüst és 10 bronz), és csupán Argentína eredményesebb náluk Dél-Amerikában.

A Copa América döntőjét magyar idő szerint hétfőn hajnali kettőkor rendezik Miamiban, ahol a 2001-es győztes és legutóbbi bronzérmes Kolumbia csaphat össze a 15-szörös nyertes, egyben címvédő Argentínával. Az argentínok 15 arany mellett 14 ezüst és 5 bronzérmet nyertek a Copa története során, míg Kolumbia az 1 tornagyőzelme mellett 1 ezüstöt és 5 bronzot gyűjtött be eddig.