Copa América: Uruguay-t kiejtve döntős Kolumbia

Kolumbia lesz az argentínok ellenfele az Amerikai Egyesült Államokban zajló labdarúgó Copa América döntőjében, miután az elődöntőben 1–0-ra nyert az eddig hibátlanul menetelő, Luis Suarezzel felálló Uruguay ellen.

Kolumbia és Uruguay is veretlenül jutott be az elődöntőbe. Argentínára mindenképp kemény ellenfél várt, mivel mindkét együttes három mérkőzést nyert meg a rendes játékidőben, Brazília ellen pedig mind a kettő döntetlent ért el: a kolumbiaiak a csoportkörben, az uruguayiak pedig a negyeddöntőben, ahol tizenegyespárbajban ejtették ki őket.

A kiegyenlített mérkőzésen egy gól döntött, a 39. percben egy szögletet követően Jefferson Lerma fejelt a kapuba. Uruguaynak megvolt az esélye az egyenlítésre, főleg miután az első játékrész végén Daniel Munoz második sárga lappal való kiállítása miatt emberelőnybe kerültek Suarezék. A helyzetek viszont kimaradtak, sőt a kolumbiaiak kétszer is ajtó-ablak ziccert hibáztak, így maradt a 1–0-s végeredmény. A kolumbiaiak ezzel 28 mérkőzés óta veretlenek, ami új nemzeti csúcs. Legutóbb 2022 februárjában az argentinoktól kaptak ki.

Kolumbia 2001 után jutott ismét döntőbe Copa Américán, akkor meg is nyerték a hazai rendezésű tornát, a döntőben Mexikót győzték le 1–0-ra. Kolumbia és Argentína összecsapását magyar idő szerint jövő hétfőn hajnali kettőkor rendezik Miamiban, a Kanada–Uruguay bronzmérkőzést pedig egy nappal korábban játsszák.

A legtöbb Copa América tornagyőzelemmel Uruguay és Argentína rendelkezik (15-15), míg Brazília válogatottja 9-szer hódította el a Dél-Amerika legjobbjának járó serleget. Tehát ha Argentína nyer, akkor egyedül lehet rekorder.