Féltávnál magabiztosan vezet a Kárpáti

KezilabdaA második etap 7. fordulójával félidejéhez érkezett az ukrán női kézilabda Szuperliga. Február 15-én a címvédő Kárpáti hazai pályán fogadta egykori nagy riválisát, a Podatkovij Unyiverszitetet.

A találkozón az irpinyi gárda szerezte meg az előnyt, melyet egészen az 5. percig sikerült is megtartania a vendégeknek. A házigazdák azonban Umanec vezérletével előbb utolérték, majd a vezetést is átvették a mérkőzésen ellenfelüktől. Az első negyedóra végéig egyik csapatnak sem sikerült nagyobb előnyre szert tennie, kiegyenlített játékot láthatott a Junyiszt sportcsarnok közönsége. A játékrész második felében azonban szép lassan kezdett ellépni ellenfelétől a Kárpáti. A szünetre az ungvári lányok fölénye hétgólosra hízott. A térfélcserét követően sem változott sokat a játék képe. Mind támadásban, mind védekezésben felülmúlták ellenfelüket Borisz Petrovszkij mester tanítványai. Az Ung-partiak játékát még az sem zavarta meg, hogy elvesztették egyik kulcsjátékosukat, a tíz találatig jutó Umanecet, ugyanis piros lappal kiszórták a játékvezetők. A mérkőzés végére azonban így is jelentős, 35:25-ös különbség alakult ki a két gárda között. A forduló nyitómérkőzésén az újonc REAL Mikolajiv hazai pályán kapott méretes 42:27-es verést a Szpartak Kijevtől. A játéknap utolsó párharcában a sereghajtó Szparta a harmadik helyen álló Dnyiprjankát látta vendégül. Az összecsapást a herszoniak gyakorlatilag már az első félidőben eldöntötték, hisz már a szünetben 20:11-re vezetett a Dnyiprjanka. A hazaiak a második félórában sem tudtak csodát tenni, és így a vendégek könnyedén 33:20-ra hozták a találkozót.
A másnapi visszavágón Ungváron a házigazdák szerezték meg az első gólt, ám a Podatkovij Unyiverszitet csakhamar egalizált, sőt a 15. percben 4:3-nál még az előny is náluk volt. A Kárpáti azonban magasabb fokozatba kapcsolt, és így a félidő vége előtt nem sokkal Umanecék már négy-öt góllal is vezettek. A szünet előtti 7-8 percet igencsak megnyomta a Petrovszkij-csapat, aminek köszönhetően a pihenőre 19:10-es ungvári előnnyel tértek a felek. A fordulást követően a kárpátaljai lányok a saját szurkolóik által „hiúzoknak” becézet irpinyieket „kiscicákká” szelídítették. A Kárpáti szigorú és fegyelmezett védekezésének, illetve gyors letámadásainak köszönhetően tetemes, 16 gólos előnyre tett szert. Ekkora különbség láttán még azt is megengedhette magának a hazaiak trénere, hogy az utolsó percekre pályára küldje legfiatalabb játékosait rutinszerzés céljából. A végeredmény így is kiütéses 40:24-es Kárpáti-győzelem lett.
Krivij Rihben szombaton a 18:10-re elveszített első félidő után a Szparta megnyerte a második félidőt, ám a házigazdák összesítésben így is 32:28-ra alulmaradtak a Dnyiprjankával szemben. Szintén pont nélkül zárta a fordulót a REAL. A mikolajiviek ugyan még 18:17-re vezettek a Szpartak ellen az első félóra végén, ám a második játékrészben jobban teljesítő fővárosiak végül 34:29-re hozták a mérkőzést.
A bajnokságot 34 ponttal vezeti a Kárpáti, második öt ponttal lemaradva a fordulóban szabadnapos Halicsanka, míg 25 pontjával a Dnyiprjanka áll a dobogó legalsó fokán.