Irpinyben is tarolt a Kárpáti

Az ukrán élvonalbeli női kézilabda-bajnokság második etapjának utolsó fordulójában a listavezető Kárpáti a 4. helyezett Podatkovij Unyiverszitet otthonában lépett pályára.

Ez a két gárda pár évvel ezelőtt még szinte élet-halál harcot vívott egymással a dobogós helyezésekért, ám mára a kárpátaljai együttes magasan fölé nőtt ellenfelének. A pénteki találkozó első félidejében azonban ebből a játéktudásban meglévő különbségből nem sokat lehetett tapasztalni. Az első fél óra alatt egyik gárda sem tudott jelentősebb előnyre szert tenni. Ehhez kétségkívül nagymértékben hozzájárultak a mérkőzés játékvezetői is, akik a Kárpátit öt kétperces kiállítással és 10 hétméteressel sújtották az első játékrész alatt. Az öltözőbe viszont még így is 18:17-es vendégvezetéssel vonultak be a csapatok. A szünetet követően jelentősen javult a címvédő játéka, mind támadásban, mind védekezésben felülmúlták ellenfelüket az Ung-parti lányok. Akik így szép lassan el tudtak lépni a házigazdáktól. S bár a hajrában kicsit kiengedtek Borisz Petrovszkij tanítványai, a mérkőzést így is magabiztosan 35:28-ra megnyerte a Kárpáti. A másik két találkozón szintén papírforma eredmények születtek. A Szpartak a fővárosban diadalmaskodott 46:38-ra a REAL felett, míg a Dnyiprjanka szintén hazai pályán 31:21 arányban bizonyult jobbnak a Szpartánál.
A másnapi visszavágóra teljesen elfogyott a Podatkovij Unyiverszitet ereje, a házigazda irpinyiek kis túlzással csak statisztáltak a Kárpáti játékához. Turkalóék már az első félidőben jelentős 21:12-es előnyt harcoltak ki, amellyel gyakorlatilag el is döntötték a mérkőzést. A második játékrészben az ungvári lányoknak sikerült minden komolyabb megerőltetés nélkül megtartaniuk ezt az előnyt, és 37:26-ra megnyerniük az összecsapást. A játéknap többi párharcában sem állt be jelentősebb változás a pénteki naphoz képest. A nyitómérkőzésen a Dnyiprjanka 33:24-re verte a Szpartát, míg a záró találkozón a Szpartak 40:34-re legyőzte a REAl-t.
A tabellát 58 ponttal a Kárpáti vezeti a 49 egységet gyűjtő Halicsanka és a 38 pontos Dnyiprjanka előtt.
A Szuperliga utolsó etapját május 3. és 9. között rendezik Ungváron. A Kárpátinak a hátralévő hat mérkőzésből mindössze kettőt kell megnyernie az újabb bajnoki cím megszerzéséhez.