Megállíthatatlan a Zakarpattya

Az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában nagy előnyt jelentett a hazai pálya, hisz az egész hétvégén csak egyetlen vendégsiker született. Ám ez az egyetlen vendéggyőzelem éppen a Niva Vinnica és a Hoverla-Zakarpattya találkozóján esett meg.

Bár a Niva az eddigi négy forduló alatt csak 4 pontot gyűjtött, szemben a Zaki 12 pontjával, ám az összecsapás így sem ígérkezett könnyűnek a kárpátaljai csapat részére, hisz a vinnicaiak az ungváriak mumusának számítanak. Az eddigi 7 vinnicai találkozóból 6 nyertek a hazaiak és csak egyet a vendégek. A mérkőzés elején bekezdett a Hoverla már a 2. percben Truhin kiugratásából Kucserenkó megszerezhette volna a vezetést az Ung partiaknak, ám lövése nem találta el a kaput. A 13. percben Melikján szabadrúgását kellett hárítania a hazai portásnak. A játékrész első és egyetlen veszélyes hazai támadására egészen a 27. percig kellett várni. Ekkor egy jobb oldali beadást fejelt kapura Belmohtar, ám Nagy kapus magabiztosan védett. Különösen jól működött ebben az időben a szélen a Truhin- Melikján duó. Jószerivel az összes veszélyes támadás az ő oldalukon futott. A 35. percben aztán megszületett a Zakarpattya vezető találata. Egy szögletett követően Eliszejev ugrott a legmagasabbra és fejelte a labdát az ellenfél hálójába. A bekapott gólt követően támadóbb szellemben kezdett el futballozni hazai gárda, ám támadásaikból hiányzott az átütőerő. Így a pihenőre 1:0-s vendégvezetéssel tértek a csapatok. A térfélcserét követően ismét kárpátaljaiak léptek fel támadólag. A 49. percben Micsenko lépett ki a hazai bekkek között és vezette egy az egyben a labdát az ellenfél kapujára, ám a lövése centiméterekkel ugyan, de célt tévesztett. Két perc elteltével újabb vendéghelyzetet láthatott a hazai publikum, amikor is Melikján kísérletezett egy lövéssel. Ám újabb gól ezúttal sem születet. Az 53. percben helyzetre helyzettel válaszolt a Niva, egy szögletet fejelt a kapu fölé az egyik hazai támadó. A 70. perctől a Hoverla már nem erőltette a támadásokat, csak az eredmény megőrzésére törekedett a csapat, a házigazdákon, pedig nem látszott igazából a győzni akarás, így a hátralevő részben gólt nem csak felejthető játékot láthatott a közönség. A Hoverla-Zakarpattya a fordulóban újabb immár védjegyének számító 1:0-s győzelmet aratott.

A játéknap rangadóját ezúttal Zaporizzsjában játszották, ahol két eddig még makulátlan mérleggel rendelkező csapat mérte össze tudását. A találkozót nyugodtan nevezhetjük a büntetők mérkőzésének, hiszen a mérkőzésen 3 büntetőt is ítélt a játékvezető. Az első tizenegyest a 31. percben a Metalurg kapta kezezés miatt, a megítélt büntetőt Luiz Antônio értékesítette. Nem váratott a válasz sokáig a másik oldalon, hisz 2 perc elteltével a hazai bekkek értek kézzel a labdába a büntetőterületen belül. A játékvezető ezúttal is a büntetőt ítélt, amit Karnoza váltott gólra. Majd a 39. percben egy pazar hazai támadást követően a Naftovik-Ukrnafta védői csak szabálytalanság árán tudták megállítani a zaporizzsjai támadót és a jogos tizenegyest ismét Luiz Antônio értékesítette, kialakítva ezzel a 2:1-es hazai győzelmet jelentő végeredményt. A forduló előtt szintén 100%-os Arszenal Bila Cerkva az Odessza vendégeként lépett pályára. Az Arszenal számára nem ígérkezett nehéznek az odesszai kirándulás, hisz a hazai csapat eddig még nyeretlen volt és összesen csak két pontot gyűjtött mindezidáig. Ám mint tudjuk, minden rossza sorozat véget ér egyszer és az odesszaiaké éppen ezen a találkozón megszakad meg. A 76. percben büntetőhöz jutottak a házigazdák, amit realizáltak is és ennek a találatnak köszönhetően, mint utóbb kiderült nagy meglepetésre megnyerték a mérkőzést is 1:0 arányban. Szintén meglepetésnek számított a Krimteplitsa és a Sztaly összecsapása. Mologyizsnében erősen kezdett a hazai gárda, hisz a 30. percben már 2:0-ra vezetettek. Újabb 5 perc elteltével újabb hazai gólt láthatott a közönség, ám ennek csak a vendégek örültek hisz Vizáver saját kapujába talált be. A 2:1-es első félidő után a második játékrészt is a vendéglátók kezdték jobban. Előbb a 63. majd a 67. percben is betaláltak. Az állás a továbbiakban nem változott, ami 4:1-es hazai győzelmet jelentett.

A két még pont nélküli alakulat közül az FK Lviv a Zirka Kirovogradot fogadta. A találkozó sorsát végül egyetlen találat döntötte el. Ez a gól a házigazdák nevéhez fűződik, aminek köszönhetően megnyerték a mérkőzést és megszerezték idei első pontjaikat is. A másik nulla pontos együttes az MFK Mikolajiv a fővárosban vendégeskedett a Dinamo-2-nél. Az előzőhöz hasonlóan ezt az összecsapást is egyetlen gól döntötte el. És itt is a házigazdák örülhettek a találkozó végén, míg a mikolajivieknek továbbra kell várniuk az első bajnoki pontokra. Az 1:0-s mérkőzések sorába illeszkedik a Bukovina Csernyivci és az Olimpik Donyeck párharca. A 3 pont sorsáról döntő találatot bukovinai Huncsák szerezte az 58. percben.

Az élvonalba visszavágyó FK Szevasztopol a sereghajtó Energetik Burstin csapatát látta vendégül. A mérkőzésen egészen az első játékrész 47. percéig nem esett gól, ám ekkor megszerezték a vezetést a hazaiak. A pihenő után 4 perccel kiegyenlített az Energetik egy öngólnak köszönhetően. Ekkor úgy nézett ki, hogy talán sikerülhet a vendégeknek egy pontot elcsenni Szevasztopolból, ám a 64. percben emberhátrányba kerültek. Az emberelőnyt végül a 82. percben gólra váltotta a hazai gárda és 2:1-re megnyerte a mérkőzést. Szintén 2:1-re végződött a Heliosz Harkiv és a Titán Armjanszk összecsapása. A vezetést a 2. percben ugyan a vendégek szerezték meg, de a hazaiak mind az első, mind a második félidő hosszabbításában betaláltak az ellenfél kapujába megnyerve ezzel a találkozót.