Remek magyar kezdés a Turcsin-kupán

KezilabdaNovember 22—25. között Kijevben immár 15. alkalommal rendezik meg a Turcsin-kupát. A modernkori ukrán női kézilabdázás legendás edzőjéről, Igor Turcsinról elnevezett versenyen hat válogatott jelezte részvételi szándékát. A nemzeti csapatoknak a szerbiai Európa Bajnokság előtt ez az utolsó komoly megmérettetése. A magyar válogatott a B jelű hármasban a házigazda ukránokkal, valamint a macedónokkal küzd majd a csoportelsőségért, míg a másik ágon Oroszország, Csehország és Hollandia méri össze tudását.
A november 22-ei nyitómérkőzésen Ukrajna Macedóniával csapott össze. A párharcot a papírformának megfelelően a házigazdák kezdték jobban, ám a vendégek 7:6-nál még fel tudtak zárkózni egy gólra. Ratner mester tanítványai azonban Borscsenko, Managarova és az Ungváron játszó Turkaló vezérletével 12:7-re állva hagyták az ellenfelet. Ez az ötgólos különbség a játékrész további részében állandósult a két együttes között, a félidőt is 20:14-es hazai előnnyel zárták a csapatok. A pihenőt követően a macedónok játéka feljavult, míg a házigazdák támadásai kissé akadoztak, azonban Ratner mesternek cserékkel sikerült új lendületet adnia a válogatottnak. A csereemberek meghálálták a beléjük fektetett bizalmat, így a csapat végül 34:29-re megnyerte a mérkőzést. A játéknap másik mérkőzése igazi szenzációt hozott, Hollandia 26:26-os döntetlent ért el Oroszország ellen.
A második játéknapon Ukrajna Magyarországgal találkozott. A mérkőzést Görbiczék kezdték jobban, az első pár perc elteltével már 4:2-re vezetett a magyar válogatott. Azonban az első mérkőzésen is remek formában játszó Borscsenko kiváló teljesítményének is köszönhetően 5:4-re fordítottak a hazaiak. A folytatásban 10:8-ig egy-két góllal az ukrán csapatnál volt az előny, ám a félidő végére egy 4:0-s magyar rohamot követően visszavette a vezetést a magyar együttes. A szünetre 15:13-as magyar előnnyel tértek a felek. A fordulást követően sok hibával játszottak a felek, Bulath remek átlövőseinek is köszönhetően már négygólosra duzzadt a vendégek előnye. Managarova és Borscsenko még egyszer megrázta magát, 18:16-ra felhozva ezzel az ukránokat, ám ez csak pillanatnyi fellángolás volt. Karl Erik Böhn csapata több taktikai elemet is kipróbálva fokozatosan hizlalta előnyét. A legnagyobb különbséget 29:21-nél mutatta az eredményjelző. A hajrára kicsit kiengedve végül 33:25-re diadalmaskodtak Görbiczék. A másik csoportban Oroszország magabiztosan 22:31-re verte Csehországot.