A legjobb nyolc között a magyar férfi kézilabda-válogatott

A csoportmérkőzések után az egyenes kieséses szakasszal élesbe fordult a spanyolországi kézilabda-világbajnokság. A D-csoport 3. helyén végző magyar válogatott a C-csoport 2. helyezettjével, Lengyelországgal csapott össze a nyolcaddöntők során. A két gárda nem is olyan rég a Csehországban rendezett Újévi Kupán találkozott egymással, akkor 27:27-es döntetlennel ért véget a találkozó. A mostani barcelonai összecsapáson a lengyelek előtt adódott az első gólszerzési lehetőség, ám Kubisztal csúnyán mellédobta a találkozó első hétméteresét. Az ellentámadásból Nagy Kornél talált be, előnyhöz juttatva a magyar válogatottat. Egészen a 12. percig felváltva estek a gólok a mérkőzésen, bár a lengyelek mindezidáig csak rohantak az eredmény után. 4:3-as magyar vezetésnél egy 3:0-s sorozatot produkáltak Jureckiék, amivel 6:4-re már ők mentek. Ám Nagy Laciék nem ijedtek meg, Harsányi és Iváncsik révén gyorsan egalizálták az állást a magyarok. A félidő hajrájához közeledve 6:6 után ismét a Mocsai-csapatnál volt az előny. A 27. percben már 9:7 volt a piros-fehér-zöldek javára. A szünetig a lengyelek kétszer, míg a magyarok egyszer találtak be, így 10:9-cel fordultak a csapatok. A második félidőt remekül kezdték Iváncsikék, Nagy és Császár találataival 12:9-re elhúztak a piros mezesek. Ez a 2-3 gólos különbség a 39. percig állandósult a két gárda között, ekkor azonban kisebb rövidzárlat következett be a lengyelek játékában. A magyar válogatott egy 4:0-s sorozatot produkálva 17:11-re ellépett ellenfelétől. A folytatásban továbbra is remekült zárt a magyar hatosfal, illetve Mikler is egyre jobban kezdett belejönni a kapuban. A szegediek fiatal kapusa több bravúrt is bemutatott a találkozón. Elöl pedig a két szélső, Harsányi és Iváncsik játéka volt a garancia gólra, aminek köszönhetően Császárék 24:18-ig tartani tudták a megszerzett hatgólos előnyt. S mivel ekkor már csak hat perc volt hátra a mérkőzésből, egyértelmű volt, hogy a lengyeleknek kisebbfajta csodára van szüksége ahhoz, hogy elkerüljék a vereséget. A csoda pedig nem jött, sőt a végére a fehér mezesek feladták a találkozót, és így a magyar válogatott szenzációs játékkal 27:19-re legyőzte Lengyelország legjobbjait.
A folyatásban Mocsai Lajos tanítványainak még ennél is jobb játékra lesz szükségük, hisz a csapatnak legközelebb az európai kézilabdázás szűk elitjéhez tartozó Dániával kell megmérkőznie.