Ismét kikapott a Minaji FC

Az ukrán másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Minaji FC az előző fordulóban elszenvedett hazai vereségét követően ismét vesztesen hagyta el a pályát, így az Ung-partiak teljesen leszakadtak az élmezőnytől, és csupán egy ponttal gyűjtöttek többet a sereghajtónál.

A Minaji FC a legutóbbi négy fordulóban, a négy hazai mérkőzésén összesen csupán két pontot szerzett: előbb a Pogyillja Hmelnickij ellen értek el gólnélküli döntetlent, majd a szintén négy pontot gyűjtő Niva Ternopil ellen javíthatott volna mérlegén az Ung-vidéki gárda, de 0–2-s vereséget szenvedtek. A 7. fordulóban az Epicenter ellen ismét gólnélküli döntetlent játszottak. A 8. fordulóban újra a Minaj Arénában léphetett pályára a kárpátaljai együttes, a Metaliszt Harkiv látogatott az Ung-partiakhoz. A találkozón nagyon sima, háromgólos vendéggyőzelem született, sőt 0–3 után tíz emberre fogyatkoztak a hazaiak, Csujev kiállítását követően. A harkiviak színeiben két gólt szerzett a kárpátaljai Petro Luciv, aki még a Huszti FC csapatától igazolt a Metalisztba egy évvel ezelőtt (előtte a Munkácsi MFA és a Minaji FC U21-es csapataiban is játszott). A minajiak négy legutóbbi mérkőzésükön gólt sem szereztek, és lecsúsztak a tabella hatodik helyére, innen várva a Bukovina Csernyivci elleni idegenbeli találkozót.

Csernyivciben sem kezdett jól a Minaji FC, a 22. percben már a hazaiaknál volt az előny, amit öt perccel később egy értékesített büntetővel tudtak megduplázni. Az első félidő 2–0-s hazai vezetéssel zárult. A második félidőben a kárpátaljai együttes is betalált, a 61. percben egy öngólnak köszönhetően szépített a vendég gárda. A találkozón több gól már nem született, a minajiaknak nem jött össze az egyenlítés. Az Ung-vidéki együttes ezzel folytatta nyeretlenségi szériáját, amin a következő mérkőzésükön a tabellán szomszédos ivano-frankivszkiak otthonában javíthatnak.

A minajiak csupán egy ponttal előzik meg a sereghajtót, a listavezetőtől pedig 16 ponttal vannak lemaradva az eddig 5 pontot gyűjtő Ung-vidékiek. A bajnoki tabellát az Agrobiznesz Volocsiszk vezeti (21 pont), az Epicenter a második (14 pont), a Bukovina Csernyivci pedig a harmadik helyen áll (13 pont). A Metaliszt Harkiv 9 ponttal a negyedik pozícióban tartózkodik. A következő játéknapon szabadnaposak lesznek a minajiak, majd a 11. fordulóban a hetedik helyen álló és szintén 5 pontot gyűjtő Prikarpattya Ivano-Frankivszk otthonában lépnek pályára.