Badaló nyerte a rangadót

A hathetes nyári szünetet követően augusztus 4-én folytatódtak a küzdelmek a beregszászi járási labdarúgó-bajnokságban.

A felső osztályban mindjárt a nyitófordulóban a bajnoki cím két legfőbb várományosa az FC Badaló és az FC Nagybégány csapott össze. Az esélylatolgatásnál a címvédő nagybégányiak mellett szólt az, hogy az első találkozón sikerült 4:1-re lelépniük legnagyobb riválisukat, illetve az, hogy kilenc forduló után a tabellán egyetlen ponttal ugyan, de megelőzik aktuális ellenfelüket. Másrészt a Tisza-partiak esélyeit növelte az a tény, hogy az utóbbi években csak nagyon kevés gárda tudott ponttal távozni a Főnix otthonából. A nyári forróságban megrendezett mérkőzés kiélezett csatát és nagy küzdelmet hozott, amelyben az FC Badaló – kihasználva a hazai pálya adta előnyét – végül egyetlen találattal jobbnak bizonyult riválisánál. A hétvége legnagyobb meglepetését az FC Gut szolgáltatta, ugyanis a bajnoki címre áhítozó gutiak Dédában sima 3:1-es vereséget szenvedtek. A dédai alakulat a nyári szünetben kinevezett Hidi Istvánnal a kispadon, első győzelmét aratta a pontvadászatban. Somban egy botrányoktól sem mentes találkozón a forduló előtt az ötödik helyen álló házigazdák 3:2-re legyőzték a negyedik helyezett Artosz Gátot. A többi összecsapás már korántsem hozott ilyen szoros a végeredmény, ugyanis az FC Jánosi az esélyeknek megfelelően odahaza 6:0-ra lelépte a sereghajtó FC Bátyút, míg a remeteiek szintén hazai környezetben diadalmaskodtak 4:0-ra az FC Vári felett. A forduló érdekessége, hogy mind az öt találkozó a hazai csapatok győzelmével zárult.
Az ificsapatok eredményei a fordulóból: FC Déda – FC Gut 3:1, FC Badaló – FC Nagybégány 6:1, FC Som – FC Gát 2:1, FC Jánosi – FC Bátyú 3:0, FC Remete – FC Vári 1:0.
Az alsó osztályban a zápszonyiak kigyósi vereségével tovább erősítette vezető helyét az FC Gecse. A forduló eredményei: FC Kisbégány – FC Szvoboda 0:2, FC Csoma – FC Borzsova 0:3, FC Bene – FC Papi 4:3, FC Csetfalva – FC Gecse 1:2, FC Kigyós – FC Zápszony 3:0.