EL: grúz továbbjutás a Hajduk Split ellen

Az ukrán Odessza kiejtette a szerb nagyágyút, a Crvena Zvezda csapatát.

César Navas közelről korán megszerezte a vezetést a Rubinnak, a finn állampolgárságú Roman Eremenko a hajrában bombázta be a második gólt. A Chelsea elleni – a győzelem ellenére kiesést eredményező – tavaszi negyeddöntő-visszavágót is beleszámítva ez volt a Rubin egymást követő ötödik győzelme az Európa-ligában.
Kisebbfajta szenzáció Ukrajnából: a Metalurh Doneck ugyan legyőzte 1–0-ra az albán Kukësit, továbbjutnia mégsem sikerült. A tavaly tavasszal még az albán második vonalban vitézkedő – és csütörtökön Ukrajnában egy kivétellel csupa albán labdarúgót bevető – Kukësi úgy tudta kihúzni a számára üdvös 1–0-val a donecki meccset, hogy az utolsó negyedórában emberhátrányban játszott.
A Hajduk Split meglepetésre másodszor is kikapott a grúz Dila Goritól,így kiesett. A Grúziában megrendezett mérkőzést Bognár Tamás vezetésével magyar bírói stáb felügyelte.
Ritka alkalom, hogy egy azerbajdzsáni csapat kettős győzelemmel búcsúztasson el egy svéd riválist. Két csütörtöki brazil gól következtében most ez is megtörtént, a Qarabag Agdam kiejtette az előző körben nagy fordítással talpon maradó Geflét.
A magasabb UEFA-besorolású országok többi csapata közül nyert és elbúcsúztatta skót ellenfelét a másik orosz klub, a Kubany Krasznodar. A francia Saint-Étienne másodszor is alaposan eltángálta moldovai riválisát.

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

Rubin Kazany (orosz)–Randers (dán) 2–0 (César Navas, R. Eremenko)
Tj: Rubin, kettős győzelemmel (4–1)

Dila Gori (grúz)–Hajduk Split (horvát)1–0 (Dolidze 83.)
Tj: a Dila Gori , kettős győzelemmel (2–0)

Metalurh Doneck (ukrán)–Kukësi (albán) 1–0 (Dimitrov 27.)
Tj: a Kukësi, 2–1-gyel

Maccabi Haifa (izraeli)–Ventspils (lett) 3–0 (Smirnovs – öngól, Rayo 2)
Tj: a Maccabi Haifa, 3–0-val

Lech Poznan (lengyel)–Zalgiris Vilnius (litván) 2–1 (Teodorczyk, Peric – öngól, ill. Leliuga)
Tj: a Zalgiris, idegenben szerzett góllal (2–2)

Gefle (svéd)–Qarabag Agdam (azeri) 0–2 (Chumbinho 41., Reynaldo 50.)
Tj: a Qarabag Agdam,kettős győzelemmel (3–0)

Milsami Orhei (moldovai)–Saint-Étienne (francia) 0–3(Brandao 29., Hamouma 39., Nicolita 69.)
Tj: a Saint-Étienne, kettős győzelemmel (6–0)

Kubany Krasznodar (orosz)–Motherwell (skót) 1–0 (McManus 51. – öngól)
Tj: a Kubany, kettős győzelemmel (3–0)

Trabzonspor (török)–Dinamo Minszk (fehérorosz) 0–0
Tj: a Trabzonspor, 1–0-s összesítéssel

Crvena zvezda (szerb)–Csornomorec Odessza (ukrán) 0–0
Tj: a Csornomorec, 3–1-gyel

St. Johnstone (skót)–FK Minszk (fehérorosz) 0–1 (Rnics 75.)