Papírforma eredmények a járási labdarúgó-bajnokságban

Az augusztusi forróság ellenére is élettel teltek meg a labdarúgó pályák az elmúlt hét végén, a Bereg vidéken.

A járási pontvadászat 12. fordulójában a felső osztály listavezetője, a Főnix minden különösebb erőlködés nélkül gyűjtötte be a három bajnoki pontot az FC Bátyú ellen. A badalói alakulat odahaza 5:0-ra verte az újoncot. A játéknap rangadóján a szezon talán két legjobb formájában lévő csapata mérte össze tudását. A nyári szünet óta veretlen FC Déda a tabella második helyén álló Nagybégányt látta vendégül. A Hidi István irányította házigazdák a járási kupában óriási bravúrt végrehajtva kettős győzelemmel búcsúztatták az FC Badalót, így a címvédőnek is volt mitől tartania az összecsapás előtt. A találkozón azonban elmaradt a várt nagy csata, mivel a rendkívül összeszedetten játszó vendégek könnyedén 3:0-ra legyőzték a kissé enerváltan futballozó házigazdákat. Az előző mérkőzéseken csak botladozó Gutnak végre sikerült rátalálnia régi önmagára. A tabella harmadik fokán álló alakulat a szomszédvárak csatájában 4:2-re verte az Artosz Gátot. A hétvégén sem ért véget azonban az FC Vári vesszőfutása, a Tisza-parti gárda ezúttal Somban szenvedett 3:0-s vereséget. A hétközi kupagyőzelem után ismételtetlen győzni tudott az FC Remete Jánosi ellen, Vitalij Azarov tanítványai ezúttal idegenben diadalmaskodtak 3:0 arányban.
Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: FC Déda – FC Nagybégány 1:0, FC Gut – FC Gát 0:2, FC Badaló – FC Bátyú 6:0, FC Som – FC Vári 6:1, FC Jánosi – FC Remete 5:1.
Az alsó osztályban továbbra is győzelmet győzelemre halmoz a FC Gecse, a listavezető most a sereghajtó Csomát iskolázta le. A forduló rangadóján a holtversenyben második helyen álló FC Bene és FC Zápszony csapott össze. A derbi végül a házigazda beneiek kiütéses 1:0-s diadalával zárult. A 12. játéknap eredményei: FC Borzsova – FC Kisbégány 3:1, FC Szvoboda – FC Papi 2:1, FC Csoma – FC Gecse 1:4, FC Bene – FC Zápszony 10:0, FC Csetfalva – FC Kigyós 0:2.