Égési sérüléseket szenvedett egy férfi az Ungvári járásban
A felelőtlen égetés nemcsak a környezetet veszélyezteti, hanem emberéleteket is. A legutóbbi eset az Ungvári járásban található Ószemere (Szimer) községben történt, ahol egy 62 éves férfi sérült meg, miközben saját udvarán hulladékot égetett – tudatta a Rendkívüli Helyzetek Állami Szolgálatának (DSZNSZ) kárpátaljai kirendeltsége a Facebook-oldalán szerdán.
A mentők és a tűzoltók ismételten arra kérik a lakosságot, hogy ne gyújtsák meg a száraz füvet, avart vagy háztartási hulladékot. Az ilyen cselekmények könnyen irányíthatatlanná válhatnak, súlyos tüzeket, személyi sérüléseket és jelentős anyagi károkat okozva.
A hatóságok ismét figyelmeztetik a lakosságot a száraz növényzet és a hulladék égetésének veszélyeire, ennek ellenére továbbra is gyakoriak az ilyen esetek Kárpátalján. Az elmúlt 24 órában a tűzoltóknak négy alkalommal kellett beavatkozniuk hasonló tüzek miatt a Beregszászi járásban, valamint Ungváron és Munkácson.
A katasztrófavédelem adatai szerint az év eleje óta már 1165 szabadtéri tüzet számoltak fel a megyében, amelyek több mint 800 hektárnyi területet pusztítottak el.
