Két kárpátaljai katona is hazatérhetett a hadifogságból
Két kárpátaljai katona is kiszabadult az orosz hadifogságból a legutóbbi fogolycsere keretében – jelentette be Miroszlav Bileckij, Kárpátalja kormányzója. A hazatért katonák a Csapon állomásozó Állami Különleges Közlekedési Szolgálat kötelékében tevékenykedtek.
A kormányzó hangsúlyozta, hogy a családok hosszú várakozás után végre újra szeretteik körében köszönthetik a katonákat.
Bejegyzésében mielőbbi testi és lelki felépülést kívánt a hazatérőknek, valamint köszönetet mondott mindazoknak – köztük Ukrajna elnökének és nemzetközi partnereinek –, akik részt vesznek az ukrán hadifoglyok kiszabadításában.
Vitalij Glagola ungvári oknyomozó újságíró az Oroszországból hazatért kárpátaljai katonák nevét is közölte. A 2022 óta tartó fogságból kiszabadult Honcsar Oleh Olehovics és Szmik Andrij Iljics.
Nyitókép: Facebook/Volodimir Zelenszkij
Kapcsolódó:
