focilabda 002

A Loki és a Dnyipro is búcsúzott a BL-től

Bár az európai bajnokságok többségénél még tart a nyári szünet, de a Bajnokok Ligájában augusztus 5–6. között ismét pályára léptek a csapatok.

A sorozatban érdekelt egyetlen magyar csapat, a DVSC a 3. selejtezőkör BATE elleni visszavágójának kedvező helyzetből, a Nagyerdei Stadionban megszerzett egygólos előny birtokában vágott neki. A fehérorosz és a magyar bajnok csatájának második felvonását a várakozásnak megfelelően a házigazdák kezdték aktívabban: a BATE rögtön a találkozó elején nekiesett a Lokinak és igyekezett ledolgozni hátrányát. A kezdeti hazai rohamokat egy nagyobb gólhelyzettel megúszva, szép lassan rendezni tudta sorait Kondás Elemér legénysége, sőt Seydi révén kontrákat vezetve többször is ráijesztettek a hajdúságiak a hazai szurkolókra. A folyamatosan, de ötlettelenül támadó fehéroroszokat aztán a 20. percben sikerült meglepnie a piros-fehéreknek. A felező vonalnál Seydi szerelte az egyik hazai védőt, majd a másikat lerázva magáról egy az egyben vezette a labdát a BATE kapujára. A szenegáli-francia támadó a tizenhatoson belül eltolta a labdát Csernyik kapus mellett, aki így csak szabálytalanság árán tudta megállítani a debreceni játékost. A mérkőzés játékvezetője az esetért büntetőt ítélt, amit ezúttal is magabiztosan értékesített Sidibe. Ekkor úgy tűnt, hogy innentől kétgólos előnye birtokában az önbizalommal telt magyar csapat majd könnyedén lehozza a mérkőzést, ám ez nem így történt, elsősorban Selim Bouadlának köszönhetően, aki a 38. percben egy fölösleges becsúszásnál begyűjtötte második sárgalapját is. Emberelőnyét szinte azonnal gólra váltotta a BATE. A 39. percben Mladenovics bal szélről jövő visszagurítását Volodko bombázta 18 méterről a jobb alsóba. A játékrész hátralévő részében említésre méltó esemény már nem történt, így 1:1-es állással vonultak az öltözőbe a felek. A pihenőt követően továbbra is rohamozott a boriszovi gárda, szinte egymás után alakították ki a gólhelyzeteket Novakovics kapuja előtt. A Loki részéről egyedül Seydi jelentett némi veszélyt Csernyik kapujára, ám jórészt ő is csak szélmalomharcot vívott a fehérorosz védőkkel. A 66. percben tovább nehezedett a DVSC helyzete, egy bedobás után a bal szélről középre ívelt labdát Mészáros szorításában Rogyonjov továbbította a magyar kapuba. A folyatásban utolsó erőtartalékait mozgósítva támadt a hazai gárda a továbbjutást jelentő gól megszerzéséért, míg a debreceniek hősiesen igyekeztek kibekkelni a mérkőzésből hátralévő perceket. Ez egészen a 94. percig sikerült is, ám ekkor egy újabb gólt gyötörtek be a fehéroroszok. Mladenovics bal szélről érkező beadása után a kapujából rosszul kimozdult Novakovicsot megelőzve Krivec fejelt a vendégek hálójába. A végeredmény 3:1-es BATE-győzelem lett, ami a boriszoviak 3:2-es továbbjutását eredményezte.
Szintén a kiesés sorsára jutott a BL-ben most debütáló Dnyipro is. Az ukrán bajnokság ezüstérmesének a hazai 0:0-s döntetlen után a Köbenhavn otthonában kellett volna kiharcolnia a továbbjutást. A két gárda dániai összecsapása aszerint a forgatókönyv szerint zajlott, mint a kijevi. A Köbenhavn saját térfelére visszahúzódva masszívan védekezett és igyekezett lekontrázni az elképzelés nélkül támadó Dnyiprót. Ez több ízben sikerült is nekik, az egyik ilyen helyzetből a 36. percben meg is szerezte a vezetést a hazai gárda. Bengtsson bal szélről visszagurított labdáját Cornelius lőtte a tizenegyes pont magasságából a hosszú sarokba. A folytatásban még inkább támadott a Dnyipro, amire rá is fizetett. Az 52. minutumban Cornelius szerzett labdát a középpályán, majd Kadrii-t indította, aki a behátráló Fedeckij mellett 14 méterről a hosszú alsóba helyezett. S bár még elég sok idő volt hátra a találkozóból, az eredményen már nem tudott változtatni az ukrán együttes, amely Kalinic üres kapu mellé lőtt labdájától eltekintve nem igazán tudott komolyabb gólveszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Így a végeredmény 2:0-s Köbenhavn-győzelem és -továbbjutás lett.

Zenit (orosz)–AEL Limassol (ciprusi) 3:0
Továbbjutott a Zenit, 3:1-es összesítéssel.

Besiktas (török)–Feyenoord (holland) 3:1
Tj.: a Besiktas, 5:2-es összesítéssel.

FC Köbenhavn (dán)–Dnipro (ukrán) 2:0
Tj.: a Köbenhavn, 2:0-s összesítéssel.

Lille (francia)–Grasshoppers (svájci) 1:1
Tj.:a Lille, 3:1-es összesítéssel.