focilabda 003

Minimális vereséget szenvedett Harkovban a Hoverla

A Vorszkla ellen hazai pályán elért 0:0-s döntetlen után nehéz feladat várt a 4. fordulóban a Hoverlára, ugyanis megyénk egyetlen elit ligás csapatának a tavalyi bajnokság bronzérmesének, a Metalisztnak az otthonában kellett helytállnia.

S bár az anyagi gondokkal küzdő harkovi gárda jó néhány kulcsemberét elvesztette az elmúlt hónapokban, mégis egyértelműen az összecsapás esélyesének számított. Ennek megfelelően a hazaiak rögtön a középkezdés után igyekeztek nyomás alá helyezni az ungvári kaput, ám az első helyzet mégsem ott, hanem saját kapujuk előtt alakult ki. A 6. percben egy szöglet után Akakpo fejelt az ötös vonaláról a Metaliszt kapuja fölé. Helyzetre helyzettel válaszoltak a házigazdák: bő egy perc elteltével Rebenok próbálta meg bevenni Kovaly kapuját kevés sikerrel. A folytatásban szép lassan átvette a játék irányítását a harkovi gárda, míg az Ung-partiak saját térfelükre visszahúzódva teljes csapattal védekeztek egy esetleges kontra reményében. A kiszámítható és kissé statikus hazai támadások kevés veszélyt hordoztak, egyedül Psenyicsnik és Rebenok lövése adott védenivalót Kovaly számára, így 0:0-s állással vonultak az öltözőbe a csapatok.
A térfélcsere után a házigazdák még nagyobb erőket mozgósítottak a vezető találat megszerzése érdekében, ami ha gólokban nem, de helyzetekben megmutatkozott. Az 50. percben Xavier kiugratása után Rebenok, majd néhány perccel később az ex-hoverlás Kobin lőtt kedvező helyzetből pár centiméterrel az ungvári kapu mellé. Azzal, hogy kitámadott a Metaliszt, nagyobb tér nyílt a kárpátaljai csapat kontrái előtt, amit Truhinék egyre többször ki is használtak. Két ízben pedig a gólszerzéshez is közel kerültek Vjacseszlav Groznij fiai. Egy szögletet követően a frissen igazolt Kuznyecov fejelt kecsegtető helyzetből a kapusba, míg egy kiugratás után Sztepanyuk érthetetlen módon lövés helyett egy rossz átadással fejezte be a kontrát. A 70. percben végül góllá érett a Metaliszt mezőnyfölénye: egy tetszető támadás végén Edmar ívelt az alapvonalról a második hullámban érkező Homenyjuk fejére, aki senkitől sem zavartatva a kapu üresen tátongó felébe fejelt. A gól után a hazaiak igyekeztek megőrizni előnyüket, míg a Hoverla megpróbált nem túl nagy meggyőződéssel támadni, ám újabb találat már nem született a hátralévő időben, így a mérkőzés minimális egygólos hazai sikerrel ért végett.
A forduló nyitómérkőzésére a fővárosban került sor, ahol is az egyik donyecki rangadó keretén belül a címvédő Sahtar fölényes 5:0-s győzelmet aratott az újonc Olimpik felett. Még aznap pályára lépett a bajnokság másik száz százalékos csapata, a Dnyipro is. Miron Markevics tanítványai, ha nagy nehezen, de 1:0-ra nyerni tudtak Zaporizzsjében. Az élmezőny többi tagja közül a Dinamo az Illicsivec pályaválasztása mellett 4:1-re diadalmaskodott az Olimpijszkiben, míg a Csornomorec odahaza gól nélküli döntetlent ért el a Zorja ellen. A játéknapon két gárda is megszerezte szezonbéli első győzelmét, a Kárpáti a Voliny otthonában 2:0-ra, míg a Vorszkla hazai pályán 0:1-ről fordítva 2:1 nyert a Metalurg Donyeck ellen.
A tabellát négy forduló után a Sahtar és a Dnyipro vezeti 12-12 ponttal, őket a két egységgel kevesebbet gyűjtő Dinamo követi. A Hoverla két pontjával a 13. helyen áll.