Változatlanul a Beregvidék az élen

A kárpátaljai megyei labdarúgó-bajnokság felső osztályának 14. fordulójában a listavezető SC Beregvidék a Nagyszőlősi FC-ét fogadta.

A hétközi kupamérkőzésen bravúros győzelmet arató beregszászi gárda nem vehette félvállról a találkozót, hisz az elmúlt héten éppen a bajnokság egyik esélyesének számító Munkácsi FC-ét verte a Nagyszőlős. Ennek megfelelően már az összecsapás elején támadólag lépett fel a hazai együttes. Ám az első félórában a sok kialakított helyzetből egyet sem tudtak gólra váltani a házigazdák. A 30. percben, azonban jött Igor Kalapács és közelről a kapuba fejelte a labdát, megszerezve ezzel az előnyt a hazaiaknak. A félidő vége előtti pár percet szokásához híven megint megnyomta a Vérke parti alakulat. És ennek, mint oly sokszor, most is meglett az eredménye. Szarkisz parádés ballábas lövése talált utat a nagyszőlősi kapuba, megduplázva ezzel az előnyt. Az első 45 percben a vendégek csak egy távoli lövéssel jelentettek veszélyt a hazai kapura, ám ezt Krasevszkij szögletre tenyerelte.

A térfélcserét követően az 55. percben a beregszásziak lemásolták a Naftovik elleni győztes góljukat. Szergejev szabadrúgásból ívelte a labdát az ellenfél büntetőterületére és azt az érkező Teplij fejjel juttatta a hálóba. Az 58. percben megsérült a vendégek hálóőre és mivel cserekapus nem állt rendelkezésére a nagyszőlősiek mesterének, így kénytelen volt egy mezőnyjátékost a kapuba állítani. A kényszer kapus jól látta el feladatát, ám Szlivka és Szarkisz így is túl tudott járni az újdonsült portás eszén, kialakítva az 5:0-s hazai győzelmet. A hétvége rangadóját Szerednyén játszották. A két 28 pontos csapat találkozója igazi hatpontos mérkőzésnek is mondható, hisz aki itt nyer az nemcsak tovább üldözheti az SC Beregvidéket, de leszakíthatja magáról az ellenfelet is. A mérkőzés tapogatózó játékkal kezdődött az FC Polena rövid passzokkal igyekezett lövőhelyzetbe hozni csatárát, míg a vendéglátók inkább a gyors kontrákban bíztak. Az egyik ilyen kontra végén egy már mindenki által elérhetetlennek hitt labdát futott be Pahomov és adta be az ellenfél kapujának előterébe. A beadásra a Polena kapusát megelőzve érkezett az ex-polenai Szkunzják és megszerezte a vezetést az FC Szerednyének. A gól után még jobban behúzódott saját térfelére a hazai együttes, átadva ezzel a területet az ellenfélnek. Vendég részről egy lövés volt, ami igazán veszélyt jelentett a kapura, ám ezt védte a hazai portás.

A pihenő után tovább fokozódott a vendégek mezőnyfölénye, ami meddőnek mutatkozott, hisz nem tudott gólveszélyt teremteni a szolyvai gárda az ellenfél kapuja előtt. A 70. percben Szkunzják végleg eldönthette volna a 3 pont sorsát. A támadó egy az egyben vezette a labdát a polenaiak kapusára, ám a párharcot ezúttal a hálóőr nyerte. A végén azonban jött a csattanó. Az utolsó percekben, amikor már mindenki a játékvezető hármas sípszavát várta, egy rövidre sikerült felszabadítást követően 20 méterről a hálóba találat a polenaiak támadója kiegyenlítve ezzel az állást. A gól után a játékvezető rögtön véget vetett a mérkőzésnek. Az 1:1-es döntetlennek, pedig leginkább Beregszászban örülhettek. Az élbolyhoz tartozó Munkácsi FC a bajnokság második felét kitűnően kezdő FC Volócot látta vendégül. A volóciak az ungváriak és az ujdávidházaiak magabiztos legyőzése után, most sokkal nehezebb feladat elé néztek, hisz az elmúlt fordulóban meglepetésre Nagyszőlősön vereséget szenvedő és a bizonyítási vágytól fűtött hazaiakkal kellet összemérni tudásukat. Sokáig, a második félidő elejéig sikerült is tartania magát a vendégeknek. Hogy aztán fizikailag, vagy mentálisan fáradhattak el azt nem lehet tudni, de a munkácsiak gyors egymásutánban két gólt is szereztek Bundásnak és Kundriknak köszönhetően. A 3:0-s végeredményt, pedig a félidő közepe táján Kudelka állította be.

Háromesélyesnek számított a Viski FC és a Nagybocskói Jalinka összecsapása. Mindkét csapat igen gyenge formában van. A vendégek az utolsó előtti helyen állnak a bajnokságban, míg a házigazdák a bajnokság második felében még nem szereztek potot. A találkozó első húsz perce is ennek megfelelően kiegyenlített mezőnyjátékot hozott. A félidő közepén azonban emberelőnybe került a hazai gárda, ami mint utólag kiderült döntően befolyásolta a találkozó végkimenetelét. Alig 10 percen belül egy büntetőnek köszönhetően gólra is váltotta előnyét a Viski FC. A folytatásban továbbra is a házigazdák maradtak támadásban és a második 45 percben még két góllal növelték előnyüket, így végül magabiztosan 3:0 arányban felülmúlták ellenfelüket. A második körben az eddig egy pontot gyűjtő FC Ungvár a dobogóért küzdő Pisztraházai Meteort fogadta. Ungvári szempontból nem indult jól a találkozó. A 18. percben már a vendégeknél volt az előny, ám a félidő vége előtt még sikerült egalizálnia az állást a hazaiaknak. A második játékrész felénél megfordíthatta volna az állást Ungvár, ehhez csak értékesíteni kellett volna a játékvezető által megítélt büntetőt. Ám ez a lehetőség kimaradt és ahogy a labdarúgásban lenni szokott a kihagyott helyzet megbosszulta magát. A hosszabbításban ugyanis a Meteornak sikerült megszereznie a győztes találatot. A legnagyobb meglepetés azonban a Ujdávidházai Medvigyés az Ilosvai Buzsora összecsapásán született.

Az eddigi 13 forduló alatt két döntetlent begyűjtő hazaiak az őket 20 ponttal megelőző vendégek ellen már a 12. percben 2:0 arányban vezettek. Mindkét találat bntetőből született. A vendégek számára már ekkor világos volt, hogy nehéz lesz pontot szerez ezen a mérkőzésen. A félidő vége előtt azonban, sikerült faragni a hátrányból a  Buzsorának. A változatosság kedvéért ez a gól is büntetőből esett. A szünet után hiába próbált meg mindent az egyenlítésért a vendég alakulat, ez azonban nem jött össze nekik. Sőt az utolsó 10 percben újra a házigazdák voltak eredményesek két ízben is. Így bombameglepetésre ezt a találkozót 4:1-re nyerte a hazai csapat.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: Viski FC – Nagybocskói Jalinka 0:0, Fc Szerednye – FC Polena 1:0, SC Beregvidék – Nagyszőlősi FC 5:0, Munkácsi FC – FC Volóc 5:0, Ujdávidházai Medvigy – Ilosvai Buzsora 1:0, FC Ungvár – Pisztraházai Meteor 0:4.

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 15. fordulóból: FC Narcisz – FC Vilhivci 3:1, FC Kopány – FC Avangard 1:0, FC Edelvejsz – FC Hoverla 3:0, Kricsevo Mencsul – FC Técső 0:3, FC Zolotarjevo – Fc Tisza 2:3, FC Dolha – FC Obolony 2:1.