focilabda 002

Hihetetlen fordulat és gáti győzelem a bajnokság rangadóján

Felfokozott érdeklődés és figyelem övezte a beregszászi járási labdarúgó-bajnokság 8. fordulóját. A nagy izgalom oka pedig nem volt más, mint az, hogy az idei pontvadászatban először mérte össze tudását az elmúlt évek járási labdarúgásának két meghatározó alakja az FC Gát és az FC Badaló. A találkozó egyértelmű esélyesének a vendég Főnix, számított, hiszen a badalói alakulat száz százalékos teljesítménnyel és imponáló 33:1-es gólkülönbséggel várta a rangadót. Ennek megfelelően az első félidő a rutinos vendégek elsöprő sikerét hozta, amit mi sem bizonyít jobban, mint az, hogy a Tisza-parti gárda negyvenöt perc alatt 3:0-s előnyre tett szert legfőbb riválisának otthonában. Ekkor talán már-már a legvérmesebb gáti szurkolók is lemondtak a pontszerzésről és komolyan elgondolkodtak azon, hogy hazainduljanak. Ám akik mégsem tettek így, azok labdarúgó pályán ritkán látott feltámadásnak lehettek a szemtanúi, ugyanis a címvédő valami hihetetlen bravúrt bemutatva lefocizta a végére az erejével teljesen elkészülő FC Badalót és 5:3-ra megnyerte a rangadót. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Badaló a találkozó jelentős részét emberhátrányban játszotta, ám az cseppet sem von le a fiatal gáti csapat érdemeiből.

A dobogóért küzdő csapatok közül a Talizmán és a Csillag is hozta a kötelezőt. Előbbi a sereghajtó FC Papi otthonában, míg utóbbi hazai pályán a nyolcadik helyen álló FC Kigyós ellen diadalmaskodott 4:1 arányban. Sikerült átmentenie előző hétvégi remek formáját a játéknapra az FC Kisbégánynak, amely a Csillag ellen aratott bravúros hazai győzelem után ezúttal Bakosban tudott nyerni 3:2-re. A forduló egyetlen döntetlenje Zápszonyban született, ahol a középmezőnyben helyet foglaló hazaiak 2:2-re végeztek egyik közvetlen üldözőjük az FC Borzsova ellen.