foci 004

Megszerezte szezonbeli első győzelmét a Hoverla

AZ Eb-selejtezők miatti kéthetes szünet után szeptember 11-én folytatódott az ukrán Premjer Liga. A 7. fordulóban az egyetlen kárpátaljai együttes, a mindezidáig öt döntetlennel és egy vereséggel a tabella 10. helyén álló Hoverla a 12. helyezett Olimpik vendégeként lépett pályára. A kelet-ukrajnai események miatt a fővárosban megrendezett találkozót a névleges házigazdák kezdték jobban, az Olimpik a mérkőzés első félórájában abszolút uralta a játékot és több gólhelyzetet is kialakított. Az elsőt mindjárt a 16. percben, amikor Dracsenko élesen középre lőtt labdáját Tancsik rúgta Rugyko kapuja mellé. Alig tíz perc elteltével ismét veszélyeztetett a donyecki gárda, Dracsenko a tizenhatos közepéről leadott lövése kevéssel kerülte el a kaput.
Az első félóra után aztán szép lassan kezdett magára találni az ungvári együttes, amelynek támadósora a szünetig hátralévő negyedórában egyre több munkát adott a hazai védelemnek. Vjacseszlav Groznij tanítványai közül először Szerhijcsuk lövését kellett blokkolnia a hazai bekkeknek, majd pár minutum múlva Kuzik épphogy csak lemaradt Hemeha beadásáró:. A harmadik kárpátaljai gólhelyzetet ismét Szerhijcsuk hagyta kihasználatlanul, egy szöglet után Hemeha rosszul sikerült lövését fejelte kapura a vendégek csatára. Az esetnél az Olimpik kapusa reflexmozdulattal hárított. A játékrész hajrájában a játék áttevődött a mezőnybe, a kapusoknak nem akadt komolyabb védenivalója a szünetig.
A térfélcserét követően kiegyenlítettebbé vált a küzdelem, bár inkább a házigazdák akarata érvényesült a pályán. A 69. percig komolyabb gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Ekkor azonban váratlanul megszerezte a vezetést a Hoverla. Kutasz tért ölelő jobboldali átadása után ugyanis Szerhijcsuk éles szögből a donyecki kapuba bombázott. Az ungvári vezető találat után nagy erőket mozgósított a vereség elkerülésére az Olimpik, de sem Liszenko, sem pedig Tancsik lövése nem talált utat Rugyko kapujába. A legközelebb az egyenlítéshez az Olimpik részéről Borzenko állt, az ő félfordulatból eleresztett bombáját ugyanis a keresztléc állította meg. Mivel a hátralévő időben már nem esett újabb találat, így a Ung-parti együttes 1:0-ra megnyerte a találkozót.
A forduló rangadóján a Real elleni BL-mérkőzésre készülő Sahtar fölényes 5:0-s diadalt aratott a több mint fél órát emberhátrányban játszó Metaliszt vendégeként. Szintén meggyőző játékot mutatott a játéknapon a másik BL-résztvevő, a Dinamo is, amely hazai pályán az Olekszandriát múlta felül 3:0 arányban. A dobogó harmadik fokáért versenyt futó csapatok közül a Dnyipro a sereghajtó Metalurg otthonában 4:1-re, a Voliny az utolsóelőtti Csornomorec vendégeként 2:1-re nyert, míg a Zorja Lvivben majd egy teljes mérkőzést emberhátrányban játszva csak 1:1es döntetlent ért el. A hétvége utolsó találkozóján a Vorszkla értékes 2:1-es győzelmet aratott az újonc Sztaly otthonában.
A tabellát továbbra is a Dinamo vezeti 19 ponttal, a fővárosiakat három egységgel lemaradva a Sahtar követi, míg a 14-14 pontos Dnyipro és Voliny duó a dobogó harmadik fokán osztozik. A Hoverla mostani győzelmével feljött a tabella 8. helyére. A góllövőlistán 9 góllal a donyecki Teixeira áll az élen az öt találatig jutó dnyipropetrovszki Szeleznyov előtt.