Ismét jótékonysági félmaratont tartott Beregszászon az Ökumenikus Segélyszervezet

2017. szeptember 30-án harmadik alkalommal került megrendezésre A jótékonysági félmaraton. A program célja, hogy a befolyt adományokból támogatást kapjanak a rászoruló kárpátaljai gyermekek és családok. A félmaratonra több mint 500 résztvevő regisztrált, s ezzel meghaladták az előző évek futóinak számát. A jótékonysági félmaratonon a részvevők 21,5 km, 10 km, 5 km és 3 km hosszúságú távokon versenyezhettek. 160 fő nevezett ezekre a távolságokra és további több mint 350 iskolás futott 800 m-es távot, akik a Beregszászi járás tizenhét iskolájából érkeztek.

A rendezvényt Gáncs Kristóf, a jótékonysági félmaratont szervező ökomenikus segélyszervezet kommunikációs igazgatója nyitotta meg. A félmaraton előtti bemelegítést Kocsács „Koko” István, olimpiai bajnok, az ökomenikus segélyszervezet jószolgálati nagykövete tartotta, s magát a félmaraton is ő indította.

A bemelegítés után a lefutható táv útvonalát ismertették, majd a 21,5 km-t futó résztvevők elstartoltak. A 10 és 3 km-t teljesítő versenyzők néhány perccel később indulhattak el, végül az 5 km-es távolságot futók álltak a startvonalhoz.

A 21,5 km-es távon férfiak között Rascsupkin Szerhij nyerte el az első helyet, Pronevics Szerhij lett a második és Kiriljuk Andrij a harmadik. A női részvevők közül Beca Miroszláva futott be elsőként, Szolják Marina másodikként és Lopusevszka Olga harmadikként.

A 10 km-es távon a férfiversenyzők között Ivanov Andrij érkezett célba az első helyen, Lapko Andrij a második és Klim Pavlo a harmadik helyen. A női mezőnyben Fedorovics Ludmilla lett az első, Tóth Katalin Ilona a második és Iljanyuk Paula a harmadik.

Az 5 km-es távon Beca Dmitro lett az első a férfi résztvevők közül, Magyar Vasil a második és Rácz-Vekerdi Miklós a harmadik. A hölgyversenyzők közül elsőként Foljukovik Mária ért be elsőként, Dávid Alexandra másodikként és Bondarenko Vladiszláva harmadikként.

A 3 km-es távon elsőként a férfiversenyzők közül Hagymás András ért célba, Kis Sándor másodikként és Karpisinec Olekszandr harmadikként. A női résztvevők közül Pracskó Gabriella lett az első, Voznyuk Zsazmina a második és Magyar Okszána a harmadik.