Villám csapott le egy turistacsoport közelében a Kárpátokban
Segítségnyújtásra volt szükség egy turistacsoport számára a Kárpátokban, miután a feltételezések szerint villámcsapás közelében tartózkodtak egy hegyi túra során – írja a mukachevo.net internetes hírportál.
Az incidens következtében egy csernyivci nő rosszul lett, ezért hegyimentők és egészségügyi szakemberek beavatkozására volt szükség.
Az eset június 21-én történt Ivano-Frankivszk megyében, a Spici-hegy közelében. A riasztás egy mobilalkalmazáson keresztül érkezett a mentőszolgálathoz. A 23 fős turistacsoporthoz a Zaroszljak-hegyimentő állomás munkatársai vonultak ki. A sérült egy 1980-ban született csernyivci nő volt, akinek állapotát a mentők kielégítőnek minősítették, ugyanakkor orvosi vizsgálatot tartottak szükségesnek.
A hegyimentők a nőt a turistacsoporttal együtt a Zaroszljak oktatási és sportközpontba kísérték, ahol átadták őt az egészségügyi személyzetnek.
A katasztrófavédelem ismételten arra figyelmeztette a hegyekbe indulókat, hogy indulás előtt mindig tájékozódjanak az időjárási előrejelzésekről. Zivatar esetén a lehető leghamarabb el kell hagyni a nyílt területeket, valamint kerülni kell a hegycsúcsokon és gerinceken való tartózkodást.
