12. fordulónál tart a megyei bajnokság

Megyei labdarúgó-bajnokság felső osztályában nem rendeztek fordulót az elmúlt hétvégén, csak az alsó osztály csapatainak küzdelmeit nézhették meg a nyári melegben kilátogató szurkolók.

A legtöbb gól Fc Ternovo – Kricsevo Mencsul találkozón született. Az összecsapás 40. percében már 6-0 arányban vezetett a hazai csapat. A vendég játékosok dicséretére legyen mondva nem adták fel a küzdelmet és a játékrész vége előtti percekben kétszer is bevették az ellenfél kapuját. Ám a folytatásban nem termett túl sok babér a vendégek számára, a hazai csapat még 4 alkalommal jutatta a vendégek kapujába labdát kialakítva ezzel a 10-2-es végeredményt. Igazi rangadót rendeztek Vilhivciben, ahol a hazaiak az Fc Tiszát fogadták. A vendégek 3 ponttal előzték meg a hazai csapatot a játéknap előtt. Ennek megfelelően nagy taktikai csata volt a pályán. A mérkőzésen a vezetést a vendégek szerezték meg büntetőből, majd a házigazdák szintén büntetőből egalizáltak. A 66. percben a hazai csapat büntetőt hibázott, amit a vendégek egy perc elteltével, góllal toroltak meg. A mérkőzést így 2-1-re a vendégek nyerték, akik ezzel a győzelemmel holtversenyben vezetik a bajnokságot. Szintén 2-1 arányú vendéggyőzelem született az FC Avangard – FC Dolha összecsapáson. A találkozó forgatókönyve kísértetiesen hasonlított az előző találkozóéhoz. A vendégvezetést követően a 47. percben egyenlítettek a házigazdák, majd a 74. percben a vendégeknek sikerült megszerezniük a győztes találatot. Nagy meglepetésre a forduló előtt a tabella élén álló FC Obolony erejéből csak 1-1-es döntetlenre futotta az FC Hoverla otthonában. Az első félidő 30. percében a vendéglátók szerezték meg a vezetést, amit aztán az FC Obolony csak az 58. percben tudott egalizálni. Gólokban és fordulatokban egyaránt gazdag találkozót játszott egymással FC Técső és az FC Zolotarjevo. A vezetés az FC Zolotarjevo ragadta magához a 16. percben, ám a házigazdák az 54. percben már 3-1-re átvették a vezetést. A 60. percben a vendégek még tizenegyesből faragni tudtak a különbségből, ám ezt követően a ismét két találatott szereztek a hazaiak, kialakítva ezzel az 5-2-es végeredményt. A forduló utolsó összecsapásán az FC Narcisz otthoni környezetben ütötte ki 5-0 arányban az FC Edelvejsz csapatát.