A Bajnokok Ligájában kialakult a legjobb tizenhat mezőnye

A szerda esti játéknap után kialakult a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének mezőnye. A 6. fordulóban az ukrán bajnok Sahtar Donyeck 0:0-s döntetlent játszott az olasz Internazionale vendégeként, így a bányászok az Európa Ligában folytathatják tavasszal, a milánóiak pedig búcsúztak a nemzetközi porondtól.

A Sahtar Donyeck, olaszországi győzelme esetén, a legjobb tizenhat között folytatta volna, egy esetleges vereséggel viszont a csoport utolsó helye lett volna az ukrán bajnoké. Az Inter és a Sahtar összecsapása a kijevi találkozójukhoz hasonlóan ismét gólnélküli döntetlennel végződött. A csoport másik meccsén a győzelmi kényszerben futballozó Real Madrid Karim Benzema duplájával már az első félidőben eldöntötte a Mönchengladbach elleni csatát. A francia támadó előbb a 9., majd a 32. percben volt eredményes. Győzelmével a 10 pontos Real csoportelső lett, a 8 pontos Mönchengladbach pedig az egymás elleni 10:0-s gólkülönbségnek köszönhetően megelőzte a szintén 8 pontos Sahtart, az Inter 6 pontjával a négyes utolsó helyén zárt.

A PSG 5:1-re kiütötte a török Basaksehirt a szerda este a 14. perctől folytatott mérkőzésen, amit még kedden szakítottak félbe. A franciáknál Neymar mesterhármast szerzett, Mbappé pedig duplázni tudott. Ezzel a PSG lett a csoportelső, megelőzve az azonos pontszámmal rendelkező RB Leipziget.

A Szoboszlai Dominiket a soraiban tudó Salzburgnak a továbbjutáshoz nyernie kellett az Atletico Madrid ellen, de az osztrákok hiába dolgoztak ki rengeteg helyzetet, a befejezés hiányzott a sorsdöntő mérkőzésen. Ami nem ment Szoboszlaiéknak, az összejött a spanyoloknak, akik Hermoso és Carrasco góljaival 2:0-ra legyőzték idegenben a Salzburgot. A csoport másik mérkőzésén a Bayern München 2:0-s sikert ért el a Lokomotív Moszkva ellen.

Az Ajax és az Atalanta meccsének tétje a csoport második továbbjutó helye volt, mivel az elsőt a Liverpool szerezte meg, akik nagy meglepetésre csupán 1:1-es döntetlent játszottak a dán Midtjylland otthonában. Az Ajax és az Atalanta is dolgozott ki veszélyes helyzeteket az ellenfél kapuja előtt, de gólt csak az olaszok tudtak szerezni. A 85. percben Muriel talált be, ezzel 1:0-ra győzött az Atalanta, és továbbjutott csoportjából.

A csoportok első két helyezettjei a Bajnokok Ligája kieséses rendszerében folytatják, a harmadik helyezettek átkerülnek az Európa Ligába, a negyedikek pedig búcsúznak a nemzetközi szerepléstől. A nyolcaddöntő sorsolását december 14-én, hétfőn, 12 órakor rendezik.

A csoportok végeredménye:

A csoport: 1. Bayern München 16 (18:5), 2. Atletico Madrid 9 (7:8), 3. RB Salzburg 4 (10:17), 4. Lokomotív Moszkva 3 (5:10).

B csoport: 1. Real Madrid 10 (11:9), 2. Borussia Mönchengladbach 8 (16:9), 3. Sahtar Donyeck 8 (5:12), 4. Internazionale 6 (7:9).

C csoport: 1. Manchester City 16 (13:1), 2. FC Porto 13 (10:3), 3. Olimpiakosz Pireusz 3 (2:10), 4. Olympique Marseille 3 (2:13).

D csoport: 1. FC Liverpool 13 (10:3), 2. Atalanta Bergamo 11 (10:8), 3. Ajax Amszterdam 7 (7:7), 4. FC Midtjylland 2 (4:13).

A nyolcaddöntő mezőnye: Bayern München, Borussia Dortmund, RB Leipzig, Mönchengladbach (németek), Real Madrid, FC Barcelona, Atletico Madrid, Sevilla (spanyolok), Chelsea, Manchester City, Liverpool (angolok), Juventus, Lazio, Atalanta (olaszok), PSG (francia), FC Porto (portugál).