A Barcelona véghezvitte a lehetetlent

A Barcelona labdarúgócsapata hazai pályán egy őrült mérkőzésen 6-1-re legyőzte a Paris Saint-Germaint a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerda esti visszavágóján, így a spanyol bajnoki címvédő bejutott a legjobb nyolc közé.

Sokan a „Lehetetlen küldetés” bélyeggel látták el a Barcelona-PSG összecsapást, ugyanis valóban nem sok esély mutatkozott rá, hogy a két csapat első mérkőzésén megsemmisítő, 4-0-ás vereséget szenvedő katalánok kiharcolják a továbbjutást a francia csapat ellen.

Az idény végén leköszönő Luis Enrique viszont irigylésre méltó optimizmussal tekintett a meccs elé, és nem véletlenül…

Összefoglaló:

A Barcelona már a találkozó elején a kapuja elé szegezte a párizsi csapatot, Luis Suárez pedig a 3. percben fejjel szerezte meg a vezetést. A labda ugyan nem érintette a hálót, de a gólvonal-technológiának köszönhetően kiderült, hogy egyértelműen bent volt a játékszer.

A folytatásban is nagy elánnal focizott a katalán együttes, amely a 15. percben Messi szabadrúgása, a 17-ben pedig Neymar tekerése révén borzolta a párizsi kedélyeket. Mindkét próbálkozás csak centikkel kerülte el a kaput.

A Paris Saint-Germain játékát figyelve érdekes volt látni, hogy míg zömében ugyan szervezetten védekezett Unai Emery csapata, néhol mégis könnyelműen adták el a labdát, ám ezeket nem tudta kihasználni a Barcelona.

A 40. percben mégis góllá érett a katalán fölény: Iniesta a tizenhatoson belül utána eredt egy reménytelennek tűnő indításnak, kibújt a védő mögül, sarokkal középre tette a labdát, amely végül a menteni igyekvő Laywin Kurzawa lábáról a kapuba pattant. A félidei szünetre tehát abban a tudatban vonulhattak be a Barcelona játékosai, hogy hátrányuk felét sikerült ledolgozni.

Az elsőhöz hasonlóan aztán a második játékrész is katalán góllal kezdődött: Neymart a PSG jobbhátvédje, Thomas Meunier meglehetősen szerencsétlenül, estében fejjel buktatta a tizenhatoson belül, a némi bírói tétovázást követően megadott büntetőt pedig Lionel Messi váltotta gólra.

Arról, hogy a mérkőzésen biztosan ne legyen hosszabbítás, a 62. percben Edinson Cavani gondoskodott: az uruguayi csatár tíz perccel korábban még csak a kapufát döngette, ezúttal viszont Kurzawa középre fejelt labdáját tizenegy méterről vágta a léc alá, amivel a PSG legeredményesebb játékosává lépett elő az európai kupaporondon. Két perc múlva Cavani tovább szomoríthatta volna a Barcelonát, de ziccerét Marc-André ter Stegen lábbal védte.

A katalánok csapatkapitánya, Andrés Iniesta a 65. percig bírta a nagy iramú játékot, a helyére beálló Arda Turan viszont egy perccel a pályára lépését követően kis híján gólt szerzett, Kevin Trapp védett nagyot a török lövésénél.

A meccs végére aztán még az addigiaknál is jobban felgyorsultak az események. A 85. percben Ángel Di María ordító ziccerben hibázott, három perc múlva Neymar lőtt meseszép szabadrúgás gólt, majd a 90-ben a Suárez buktatásáért megítélt büntetőt szintén a brazil szélső vágta a kapuba (5-1).

Egy gól kellett volna már csak a csodához, és ezt az egy gólt a 95. percben a csereként beálló Sergi Roberto helyezte el a PSG kapujában, így a Barcelona minden idők legnagyobb fordítását produkálva bejutott a legjobb nyolc közé.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Barcelona-Paris Saint-Germain 6-1 (2-0)

gólszerzők: Suárez (3.), Kurzawa (40., öngól), Messi (50., 11-esből), Neymar (88., 91. – a másodikat 11-esből), Sergi Roberto (95.) illetve Cavani (62.)

Továbbjutott: az FC Barcelona, 6-5-ös összesítéssel