A Chelsea nyerte a Bajnokok Ligáját

Kilenc év után újra Bajnokok Ligája-győztes a Chelsea együttese. A londoni labdarúgócsapat – kispadján a Thomas Tuchelt segítő magyar szakemberrel, Lőw Zsolttal – 1:0-ra legyőzte a Manchester Cityt a portói angol házidöntőben.

A mérkőzés elején a Manchester City játékosai 70 százalékban birtokolták a labdát, de negyedóra elteltével akár három góllal is vezethetett volna a jobbára csak ellentámadásokat vezető Chelsea. A német támadó, Timo Werner a 10. percben lyukat rúgott a kapu előterében, a 14.-ben pedig nem a legjobban vette át Kai Havertz bepasszolt labdáját, gyenge lövés lett a vége, amit Ederson kapus védett. Egy perccel később ismét Werner, kissé balra kisodródva, az oldalhálóba lőtt. A 42. percben Mason Mount a felezővonal közeléből, balról nagyszerűen kiugratta az ukrán Olekszandr Zincsenkót lerázó Kai Havertzet, és a német légiós a messze kifutó kapus kicselezése után az üres kapuba lőtt (0:1).

A City ezután még nagyon rohamokat vezetett, de a pontosság hiányzott a befejezésnél. A döntő pillanatokban vagy a biztoslábú londoni védők léptek jókor közbe, vagy a manchesteri támadók hibáztak. Ha ez nem lett volna elég, a City a 60. percben elveszítette egyik kulcsemberét: a belga Kevin De Bruyne olyan erővel ütközött az előtte megálló Rüdigerbe, hogy hosszas ápolás után a fejét jegelve, könnyezve szédelgett le a pályáról. Ezek után Guardiola cserélt párat, majd egy tizenhatoson belüli eredménytelen videózás (Ilkay Gündogan lövése Reece James válláról vágódott vissza, nem a kezéről) következett, és egy veszélyes Rijad Mahrez-beadás, miután Azpilicueta nagyot mentett. Hiába nyomott a City, mégis a Chelsea jutott meccslabdához: a 72. percben a középen meglóduló Havertz remek ütemben passzolt a tőle jobbra lévő Christian Pulisic elé, azonban az amerikai támadó estében, óriási helyzetben a jobb kapufa mellé pörgetett. A hátperces hosszabbítást hozó véghajrában a Citynek maradt ereje arra, hogy egy-két izgalmas szituációt teremtsen a londoni kapu környékén, sőt a 97. percben egy nagy gólhelyzetet is kialakított,de Mahrez lövése után a labda centikkel a kapu fölé ment, így maradt az 1:0-s Chelsea-győzelem. A londoni kékek történetük második BL-serlegét hódították el, az elsőt még 2012-ben.