A Fradi a Juventustól, a Dinamo Kijev a Barcelonától kapott ki

A Bajnokok Ligája harmadik fordulójában a Ferencvárosi TC húszezer néző előtt fogadta a Juventus csapatát a Puskás Arénában. A találkozót végigjátszotta a munkácsi középpályás Igor Haratyin, ahogy a szintén munkácsi Ruszlán Nescseret is végig pályán volt az FC Barcelona otthonában vendégszereplő Dinamo Kijev csapatában.

A mérkőzés elején, már a 7. percben előnyhöz jutottak a vendégek, miután Cuadrado iramodott meg a jobb szélen, a beadására érkező Morata pedig két méterről a hálóba passzolt (0-1). A vendégek gyorsan járatták a labdát a középpályán, a széleken rendre zavarba hozták a hazai védelmet. A Fradi részéről a védelemben bizonytalankodó Lovrencsics aktív volt a jobb oldali támadásoknál, Tokmac pedig átlövésekkel próbálkozott. A hazaiak többször is eljutottak az ellenfél kapujáig, de a befejezéseknél nem voltak pontosak, nem jelentettek igazi veszélyt, a Juventus kontrái viszont annál inkább. A 35. percben a koronavírus-fertőzése után visszatért, szezonbeli első BL-találkozóján szereplő Cristiano Ronaldo lépett ki teljesen egyedül, de Blazic az utolsó pillanatban szerelte őt az ötös sarkánál.

A 60. percben Ronaldo passzolt a jobb oldalról a középen érkező Moratához, aki tizenöt méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt (0-2). A 73. percben óriási védelmi hiba után kapott gólt a magyar bajnok: Blazic jobbról hazaadott, Dibusz pedig az ötösnél elvétette a labdát, Dybala lecsapott rá és öt méterről az üres kapuba passzolt (0-3). A 81. percben szinte megismétlődött az előző eset, csak ezúttal Dibusz passzolt rosszul Blazic felé, Dybala lefülelte az átadást, majd az ötös bal sarkáról kapura lőtt, a kapuson megpattanó labdát pedig a menteni igyekvő Dvali saját kapujába rúgta (0-4). A 90. percben a ferencvárosi Boli törhetett kapura, és első próbálkozását még védte Szczesny kapus, de a kipattanót már a Juventus kapujába továbbította az elefántcsontparti támadó. (1-4).

A Dinamo Kijev már az ötödik percben hátrányba került Barcelonában, miután Lionel Messi értékesítette a katalánok részére megítélt büntetőt. Nescseret kapus érezte az irányt, de nem sikerült hárítania. A második Barca-gól a 65. percben született, miután Pique fejelt a kijevi kapuba. A 75. percben a Dinamonak sikerült szépítenie Cigankov révén, ezzel beállítva a 2:1-es végeredményt, mivel több gól már nem született a találkozón. A bajnokságban is gyengélkedő katalánok még mindig nem találták meg régi formájukat, de a kötelező három pontot sikerült begyűjteniük.

A magyar bajnok Ferencváros a Barcelona otthonában elszenvedett 5:1-es vereség és a Dinamo Kijev elleni múlt heti, hazai 2:2-es döntetlen után a G csoport negyedik helyén áll egy ponttal, a kijeviek csupán jobb gólkülönbségükkel előzik meg a zöld-fehéreket. A Barcelonának kilenc, míg a Juventusnak hat pontja van három fordulót követően.

Nagy meglepetésre az angol Manchester United vereséget szenvedett a török Basaksehir otthonában, a Gulácsi Péterrel és Orbán Willivel felálló RB Leipzig pedig legyőzte a legutóbbi BL-döntős Paris SG csapatát. Gulácsi Péter 1:0-s párizsi vezetésnél kivédte Angel Di Maria büntetőjét, amivel sikerült meccsben tartania csapatát.

Az orosz Krasznodar már 2:0-ra is vezetett a Sevilla otthonában, majd Rakitic révén szépítettek a hazaiak. Ezután emberelőnybe kerültek az oroszok, de mégis a hazai csapat szerzett két gólt, ezzel megfordítva a mérkőzést, és begyűjtve a három pontot.