A Fradi a Vidi legyőzésével hangolt az Újpest elleni derbire

A címvédő Ferencvárosi TC nyerte a nyárról elhalasztott rangadót a MOL Fehérvár ellen, a fővárosi zöld-fehérek ráadásul idegenben szerezték meg a három pontot Ryan Mmaee fejesével. A mérkőzést a magyar labdarúgó NB I 2. fordulójából halasztották el.

Az első helyzetek a hazaiak előtt adódtak, de Dárdai lövése lepattant, Nikolics szöglet utáni fejese pedig nem volt pontos. A 7. percben Zachariassen felfutása után Ryan Mmaee elől kellett mentenie a fehérvári védelemnek. Az első komolyabb ferencvárosi kapura lövésre a 16. percig kellett várni, amikor egy lepattanó sarokrúgás után Zachariassen tüzelt, de a kapus fogta a bal felsőbe tartó labdát. A 23. percben Nego beadása után Fiola fejelt közel Dibusz kapujához, de mellé ment a labda. Egy perccel később a másik kapunál Samy Mmaee bólintott fölé egy szögletet követően. Félórányi játék után Ryan Mmaee cselezte be magát a fehérvári tizenhatoson belülre, lapos passzával Zachariassent kereste, aki nem találta el jól a labdát. Három perccel később Wingo ívelt át Ryan Mmaee lábára, aki kapásból nem sokkal lőtt mellé. Az első félidő végén Tokmac passza után Ryan Mmaee próbált ráfordulni a kapura, de a védők közbeavatkoztak. A csapatok 0:0-s állásnál mehettek szünetre.

A második játékrész elején egy keresztbepasszolt labda okozott veszélyt a ferencvárosi kapu előtt, de egy hazai játékos sem érte el a játékszert. Nem sokkal később Szendrei lőtt fölé. Az 53. percben Tokmac beadása után Laidouni nem tudott jól lőni a tizenhatoson belül, így ebből sem lett gól. A 60. percben Uzuni emelt szépen Tokmac fejére, közel járt a kapuhoz a próbálkozás. Négy perccel később Dibusznak kellett védenie hatalmasat Dárdai éles szögből ékező lövése után. A mérkőzés legnagyobb helyzete a 74. percben jött: egy szöglet után Tokmac révén kontrát vezethetett a vendég együttes, a nagy sprint után Uzunihoz került a labda, akinek a lövését azonban Kovács hárítani tudta. A 79. percben Loncar helyén Muhamed Besic folytatta, aki 2014. május 18-a után lépett újra pályára a Fradiban. A 83. percben aztán egy Fradi-szöglet után érkezett Ryan Mmaee, aki fejesével előnyhöz juttatta a fővárosiakat (0:1). A találkozó végén még Uzuni előtt is adódott egy nagy lehetőség, de nem sikerült növelni az előnyt.

A Fradi idegenben győzte le legnagyobb riválisát, és ezzel feljöttek a tabella második helyére. A MOL Fehérvár maradt az ötödik helyen, hétvégén pedig egy újabb rangadó vár rájuk: a negyedik helyen álló, bajnoki ezüstérmes Puskás Akadémiát látják vendégül Szabicsék. Az FTC az utolsó előtti, kieső helyen álló Újpestet látja vendégül a hétvégi fordulóban, de a fővárosi derbin nem számít, hogy melyik csapat hol áll a tabellán, ettől függetlenül hatalmas csatára számíthatnak az együttesek. A tabellát az FTC csapatánál egy meccsel többet játszó Kisvárda vezeti, akik legközelebb a Debreceni VSC-t látják vendégül.

Magyar labdarúgó OTP Bank Liga, 2. forduló:

MOL Fehérvár – Ferencvárosi TC 0:1

A bajnokság állása: 1. Kisvárda 15 pont, 2. Ferencvárosi TC 12 pont, 3. Paks 10 pont, (…), 11. Újpest FC 3 pont, 12. Gyirmót FC Győr 3 pont.