A franciák a németeket, az oroszok a finneket nullázták le

A vb-címvédő Franciaország 1:0-ra legyőzte Németországot Münchenben, a labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjában. A franciák Mats Hummels öngóljával szereztek vezetést az első félidőben, majd a „kékeknek” volt kapufájuk és két meg nem adott góljuk is. A második forduló első mérkőzésén Oroszország 1:0-ra legyőzte Finnországot a B csoportban. A Szentpéterváron rendezett összecsapás egy finn lesgóllal indult, de a második félidőben nagyobb különbséggel is nyerhettek volna a házigazdák.

A német-francia találkozó kezdeti helyzetei után a 20. percben egy szélről belőtt labda meghozta a franciák vezető gólját: Pogba emelt keresztbe baloldalra, a lendületesen érkező Lucas Hernandez középre játszott, és a menteni igyekvő Mats Hummels a saját kapujába emelt (1:0). Ezután kicsit visszaálltak a franciák, a németek pedig nyomás alá helyezték Lloris kapuját. A kitámadó németek majdnem ráfáztak, mivel Mbappé ellentámadásból lőtt is egy szép gólt, amit a VAR les miatt érvénytelenített, ahogy a későbbiekben Benzema találatát is. A franciák megnyerték a mérkőzést, és magabiztosan készülhetnek a Magyarország elleni szombati összecsapásra, amit 15.00 órakor rendeznek a Puskás Arénában, feltehetően teltház előtt, mint a Portugália ellenit.

Az orosz-finn meccsen a hazaiak irányítottak az első perctől kezdve, de kis híján így is a finnek jutottak előnyhöz: a 4. percben Joel Pohjanpalo fejelt gyönyörűen a kapuba egy beadás után, de les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A folytatásban tovább nőtt az orosz mezőnyfölény, de Artyom Dzjuba kapufáját leszámítva nem volt veszélyes gólhelyzetük. Az első félidő hosszabbításában, a 47. percben végül megszerezték a vezetést az oroszok: egy tizenhatoson belüli látványos összjátékot követően az Atalanta játékosa, Alekszej Mirancsuk kapott labdát, amit a kapu jobb felső sarkába tekert (1:0). A 67. percben egy hazai kontra után Rifat Zsemaletgyinov lőtt centikkel a kapu mellé, a 72. percben pedig egy újabb orosz ellentámadás után Daler Kuzjajev lőhetett, de Lukas Hradeczky nagyot védett. A hajrában próbálkoztak támadásokkal a finnek, de nem tudták áttörni az oroszok védelmét. Végül a hazai pályán játszó Oroszország 1:0-ra megnyerte a mérkőzést, így pedig két kör után mindkét csapat három ponttal áll. A csoport másik mérkőzésén a belgák és a dánok csaphatnak össze csütörtök este 18.00 órakor, Koppenhágában.

Labdarúgó Európa-bajnokság:

F csoport: Franciaország–Németország 1:0

A csoport állása: 1. Portugália 3 (3:0), 2. Franciaország 3 (1:0), 3. Németország 0 (0:1), 4. Magyarország 0 (0:3).

B csoport: Oroszország–Finnország 1:0