A hajrában veszített pontokat a Minaji FC

Az ukrán labdarúgó-bajnokság 3. fordulójából elhalasztott Minaji FC–Kolosz Kovalyivka mérkőzés pótlásán döntetlent ért el hazai pályán az Ung-vidéki gárda. A Kolosz Kovalyivka a 95. percben mentett pontot, épp az ex-minaji Anatolij Nurijev mesteri szabadrúgásának köszönhetően. Bár a győzelem nem jött össze, legalább egy hellyel feljebb kúszott a tabellán a kárpátaljai együttes.

A Minaji FC az előző fordulóban az egy ponttal előtte álló Inhulec Petrove gárdáját látta vendégül az ungvári Avangard Stadionban, és sajnos a hazaiak csupán egy ponttal lettek gazdagabbak a találkozó után. Nem sokat pihenhettek a minajiak, és újból pályára kellett lépniük. Az Ung-vidékiek a Kolosz Kovalyivkát fogadták Ungváron. A találkozón a hazaiak kezdtek jobban, és csak a kapufán, illetve a vendégek kapusán múlt, hogy nem több gólos előnnyel mehettek szünetre a minajiak. A második félidő elején Danilo Knist buktatták a tizenhatoson belül, amiért büntetőt kaptak a hazaiak, amit a sértett higgadtan értékesített (1:0). A vendégek első igazán veszélyes helyzetét a 65. percben jegyezhettük fel, majd a 84. percben a csereként beálló Anatolij Nurijev veszélyeztetett szabadrúgásból, de Danilo Kucser a helyén volt. A 95. percben egy kezezésért megítélt szabadrúgásból már pontosabb volt a minajiak korábbi játékosa, és így pontot mentett aktuális csapata számára Nurijev (1:1).

A kárpátaljai együttes következő fellépésén, szombaton a Dinamo Kijevet fogadja az Avangard Stadionban, akik a Bajnokok Ligájából való kiesést feledtethetik szurkolóikkal. A kijeviek BL-szereplésüket biztosan nem teszik ki a vitrinbe, mivel öt találkozón összesen egy rúgott gólig, és egy szerzett pontig jutott a bajnoki címvédő, akik kedden a Bayern München vendéglátójaként szenvedtek 1:2-es vereséget. A Minaji FC 10 pontjával jelenleg a 14. helyet foglalja el a bajnoki tabellán, és még mindig három pont a lemaradásuk a biztos bennmaradást jelentő 12. pozíciótól, amelyet jelenleg az FK Lviv foglal el. Az Ungvárról az utolsó másodpercekben pontot rabló, a nyáron még az európai kupaporondon is pályára lépő Kolosz 15 ponttal a 10. pozícióban szerénykedik. A tabella élén az egyaránt 38-38 pontot gyűjtő Sahtar Donyeck és Dinamo Kijev állnak, akiket a 31 pontos Vorszkla követ (két fordulóval ezelőtt 2:1-es sikert arattak a Dinamo otthonában). A negyedik helyezett Dnyipro-1 csapatának szintén 31 pontja van, az ötödik Zorja Luhanszk pedig 29 pontos.