A Nagyszőlősi FC nyerte a megyei kupát

A Nagyszőlősi FC együttese nyerte a kárpátaljai megyei labdarúgó-kupát, miután háromszor is hátrányba kerültek a Rahói Kárpáti csapata ellen, de a végén mégis ők lőtték a győztes találatot. A gólgazdag mérkőzésen 4:3-as győzelmet aratott Vaszil Varga gárdája.

A huszti Kárpáti Stadionban rendezték a 2021-es szezon megyei kupadöntőjét, melyre kétezer néző látogatott ki. A meglepetésre a Polenai FC együttesét és a Huszti FC-t is kiejtő, a fináléig menetelő Rahói Kárpáti már a 6. percben megszerezte a vezetést Andrij Mercin góljával, amire a nagyszőlősiek játékosa, Vaszil Kudelko a 24. percben válaszolt (1:1). Öt perccel később Jurij Labjak révén ismét a rahóiak kerültek előnybe, de a félidő vége előtt Mihajlo Csedrik egyenlített (2:2). A második játékrészben harmadszor is vezetést szerzett a Kárpáti, miután a 60. percben Richard Solc is betalált, de két percre rá Volodimir Varvarinec egalizált, a mérkőzés hajrájában pedig Mihajlo Csedrik duplázott (4:3), aminek köszönhetően az ugocsai együttes játékosai emelhették magasba a trófeát.