A Veszprém kiütötte, a közönség kiszámolta az ukránokat

Az MKB-MVM Veszprém különösebb megerőltetés nélkül 44–27-re legyőzte az ukrán Motor Zaporizzsját a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 3. fordulójában, így továbbra is százszázalékos mutatóval vezeti az A-csoport küzdelmeit.

1. félidő
Gyors gólváltás után a Veszprém váltott sebességet, és erre az ukránok nemhogy válaszolni nem voltak képesek, hanem egyenesen állva maradtak. Döntően rendezetlen védekezéssel szemben, vagy ziccerből lőtt gólokkal meglépett a házigazda, indokolt volt a vendégek részéről a korai időkérés a 8. percben mínusz négynél (8–4). A folytatásban picit visszavett a saját maga által diktált, talán vállalhatatlan tempóból a Veszprém: a támadásban elkövetett technikai hibákat védelmi kihagyások követték, a vendégek így Szerhij Onufrijenko vezérletével – és góljaival – megkezdték a felzárkózást. A hajrához közeledve Carlos Ortega sem véletlenül kért időt, de volt foganatja a mondandójának. Bár ahhoz, hogy ismét lőtávolon kívülre kerüljenek a házigazdák, kellett a Zaporizzsja több fegyelmezetlensége, eladott, ellőtt labdája. Az MKB-MVM hétgólos előnyről vághatott neki a második felvonásnak (20–13).

2. félidő
Mivel folyamatosan nőtt a támadásban pazar akciókat vezető házigazdák előnye, az egyre kilátástalanabb helyzetben lévő vendégek idővel a motiváltságukat, majd az erejüket is elveszítették. A 40. percre már megvolt a két csapat között a köztes tíz (27–17), a közönség kiszámolta az ukránokat. Titkos fegyverként beszállt bermudában a Zaporizzsja harmadik számú kapusa, Jevgen Szapun, aki mozdulataival és felépítésével is inkább hasonlított lelkes amatőrre, de sokat ő sem tett hozzá övéi csütörtök esti teljesítményéhez. Az utolsó tíz perc fieszta volt a javából, kézisuli magas fokon, a Veszprém tetszés szerint érte el látványos góljait – a közönség legnagyobb szórakoztatására –, és története legtöbb gólját dobta BL-meccsen (44–27).
Forrás: nemzetisport.hu