A világbajnok legyűrte az Európa-bajnokot a vízilabda-világligában

A világbajnoki címvédő Olaszország 9:8-ra legyőzte az Európa-bajnoki címvédő Magyarországot Debrecenben a férfi vízilabda-világliga európai selejtezőjének negyeddöntőjében. Märcz Tamás csapatának sokáig jól működő védekezésébe a negyedik negyedben becsúszott egy-két hiba, és a játékvezetők sem álltak mindig a helyzet magaslatán, így a világbajnok olaszok jutottak a legjobb négy közé.

Az első három negyedben a magyar válogatott irányította a játékot, 5:4-es vezetésnél azonban jött a hidegzuhany. A negyedik negyedben kicsit elcsúszott a védekezés, rendezetlenebb volt a visszazárás, és az olaszok ezt azonnal kihasználták. Alessandro Campagna csapata egyenlített, majd átvette a vezetést, majd két góllal is ellépett. A magyar válogatott valamelyest rendezte a sorokat, becsülettel küzdött, és még az utolsó másodpercekben is támadhatott az egyenlítésért. A remeklő Manhercz Krisztián befordulása után azonban néma maradt a játékvezetők sípja, a mérkőzésen nem először.

Az olasz válogatott 9:8-ra győzött, ezzel a legjobb négy közé jutott. A ferencvárosi Vigvári Vendel személyében újoncot avató magyar válogatott az 5–8. helyért folytatja szombat este, az ellenfél pedig a Montenegro ellen ötméteresekkel alulmaradó Horvátország lesz. Az olaszok Montenegroval csapnak össze a döntőbe jutásért, míg a másik ágon a szerbeket búcsúztató spanyolok, és a – meglepetésre a negyeddöntőbe jutott – franciákat kiütő görögök küzdenek meg a fináléba kerülésért.

A magyar vízilabda-válogatott kerete a következő:

Kapusok: Nagy Viktor (Szolnok), Vogel Soma (FTC). Mezőnyjátékosok:Angyal Dániel (Szolnok), Erdélyi Balázs (OSC), Hosnyánszky Norbert (Honvéd), Jansik Szilárd (FTC), Konarik Ákos (Szolnok), Kovács Gergő (Szolnok), Manhercz Krisztán (OSC), Mezei Tamás (FTC), Nagy Ádám (Szolnok), Német Toni (FTC), Pohl Zoltán (FTC), Sedlmayer Tamás (FTC), Vigvári Vendel (FTC).