A Zápszonyi FC nyerte a Téli Kupát

A beregszászi járási Téli Kupa még februárban vette kezdetét, de a döntőre a járványhelyzet miatt csupán december 23-án került sor. A 2020-as szezonban kilenc csapat részvételével zajlottak a küzdelmek, melyek közül a Zápszonyi FC és a Kígyósi FC csapatai jutottak el a döntőig. A döntőt a beregszászi Barátság Stadionban rendezték meg, zárt kapuk mögött.

A csoportmérkőzések két helyszínen zajlottak, a nagybaktai és a beregardói futballpályákon. Az elődöntőknek Nagybégány adott otthont, ahol a Kígyósi FC a Nagyberegi Talizmánnal találkozott, a Zápszonyi FC pedig Tiszaújlak gárdájával csapott össze. A Kígyósi FC az utolsó percekben szerzett góllal 2:1-re győzte le a nagyberegieket. A másik találkozó sokkal simábbnak bizonyult, a zápszonyiak 7:1-re kiütötték ugocsai ellenfelüket.

A döntő mérkőzésre kilenc hónapot kellett várniuk a csapatoknak, de a futballszövetség augusztusi döntése alapján december 23-án, a beregszászi Barátság Stadionban megrendezték a Zápszonyi FC–Kígyósi FC összecsapást.

A Zápszonyi FC már a találkozó elején megszerezte a vezetést, miután a 8. percben büntetőhöz jutottak, amit Misák Sándor értékesített (1:0). A 24. percben egy védelmi hiba után második góljukat is megszerezték a zápszonyiak, ezúttal Dávid Gergely volt eredményes (2:0). A 35. percben Barkaszi Dávid éles szögből próbálkozott kapura lövéssel, ami a kígyósi kapus, Béres Richárd hibáját követően a hálóban kötött ki (3:0). A Zápszonyi FC hatalmas előnnyel vonulhatott szünetre, szinte már nyakukban érezhették a játékosok az aranyérmeket. A második félidőben a Kígyósi FC játékosai mindent megtettek a gólszerzésért, de Péter György és Nagy Miklós lövései sem fogtak ki a zápszonyi hálóőrön, Tóth András. Ami nem sikerült az egyik csapatnak, az bejött a másiknak, mivel a zápszonyi Misák Sándor és Barkaszi Dávid is duplázni tudott (5:0).

A Zápszonyi FC kiütötte ellenfelét, és ezzel a Téli Kupa 2020-as szezonjának győztesei lettek, ami feledtetni tudja gyenge bajnoki szereplésüket, aminek legfőbb oka, hogy alapembereik nagy részét nélkülözni kényszerültek – mondta el Buda Ferenc, a futballklub elnöke.

Téli Kupa, döntő:

Zápszonyi FC–Kígyósi FC 5:0 (gólok: Misák Sándor – 2, Barkaszi Dávid – 2, Dávid Gergely)