Augusztus elsején rajtol a beregszászi járási kupa

Július 16-án a beregszászi Barátság Stadionban ülésezett a Beregszászi Járási Labdarúgó Szövetség végrehajtó bizottsága, ahol számos fontos kérdést megvitattak a szervezet további munkájával kapcsolatban. A tanácskozáson kisorsolták a járási kupa párharcait, mely augusztus elsején veszi kezdetét.

A gyűlés elején a bajnokság első körének eredményeit összegezték. A járási szövetség elnöke, Olekszandr Csehil összegzésként elmondta, hogy az idei bajnokság nagyon kiegyenlített, és nem lehet előre megjósolni egyik mérkőzés végkimenetelét sem. A színvonal mellett a sportszerűséggel sem adódott gond, mivel kilenc forduló alatt nem történt durva szabálysértés, csupán két játékos kapott eddig eltiltást. A következő napirendi pont az ifjúsági labdarúgás kérdése volt, mivel az idei bajnokság csupán felnőttcsapatok részvételével zajlik. Az előzetes tervek között szerepel egy iskolai futball liga létrehozása, mely két csoportra, beregszászi és nagyszőlősi zónákra lenne felosztva. Ennek a kérdésnek a megoldását későbbre halasztották, de július 25-én ifjúsági tornát rendeznek Szőlősvégardóban.

A járási kupa sorsolását is elkészítették a résztvevők, ahol a bajnokságban szereplő kilenc csapat közül sajnos csupán hét nevezett a sorozatra (a Tiszaújlaki FC és a Királyházai FC nélkül indul a megmérettetés). Az augusztus elsején induló kupa döntőjét augusztus 24-én, Ukrajna függetlenségének 30. évfordulóján rendezik a Barátság Stadionban. A sorsolás alapján a Tiszakeresztúri FC egyből az elődöntőbe került, ahol a Fancsikai FC – Mezőgecsei Baktyanec párharc győztesével mérkőzhetnek meg. A másik ágon a Kígyósi FC – Mezővári FC összecsapás győztese a Beregvidék FC – Szőlősvégardói Teszla párharc győztesével küzdhet meg a döntőbe jutásért. A negyeddöntők visszavágóit augusztus 8-án rendezik, míg az elődöntőket 15-én és 21-én tartják.