Az MU egy pontra volt jó a Sahtar ellen

A győzelemmel rajtoló Sahtar Doneck a szintén három ponttal induló Manchester Unitedet fogadta a Bajnokok Ligája A-csoportjának 2. fordulójában.

Hiába őrizte majdnem egy órán át az előnyét a védekező Manchester United, a lelkesen hajtó, de sokat hibázó Sahtar végül egyenlített, így otthon tartott egy pontot. A csoport másik mérkőzésén a Bayer Leverkusen egy 92. percben szerzett parádés szabadrúgásgóllal 2–1-re legyőzte a Real Sociedadot.

SAHTAR DONECK–MANCHESTER UNITED
A mérkőzés előtt a legfontosabb kérdés az volt, hogy a Manchester United a bajnokságban tapasztalt gyengébb formáját hozza-e, vagy folytatja a BL-ben megkezdett győzelmi sorozatát.
Az első negyedóra rendkívül alacsony színvonalú játékot hozott. Hosszú indításokkal operáltak a küzdő felek, de ritka volt, hogy többször is csapattársnak tudtak volna passzolni. Aztán amikor már kezdtek a játékkal is foglalkozni a csapatok, rögtön megszerezte a vezetést a Manchester United. A 18. percben a jobb oldalon alakult ki az angol csapat támadása, bedobás után Fellaini játszott középre, ahol a hibázó védők közé bedobta magát Welbeck, és esetében 4 méterről a kapuba továbbított. 0–1
Ami a gól után történt, az a futball kevésbé szép arcát mutatta. A Sahtar ment előre becsülettel, futott is, rúgott is, de a tizenhatos előterében elfogyott a tudománya. A Manchester United védői mindig idejében odaértek, a beadásokba beleléptek, és higgadtan hozták ki a labdát, hogy aztán a középpályán lelkesen elszórják… A Sahtar igyekezete csak szögletekre volt elég, manchesteri szempontból pedig bőven jónak tűnt az az egygólos előny.
A második félidő ott folytatódott, ahol az első félidőben abbahagyták a csapatok. Lelkesen támadott a Sahtar, a MU pedig szorgalmasan védekezett. Annyi újdonság azért akadt, hogy a félidő első tíz percében a bal oldalon több veszélyes akciót is vezettek a hazaiak, ilyenre az első félidőben nem volt példa. Az MU továbbra sem volt hajlandó megszakadni az erőlködésben, biztonsági játékkal őrizte soványka, de értékes előnyét.
Az utolsó húsz percben letámadásra váltott a Sahtar, hibára akarta kényszeríteni a vendégvédőket. Ehhez azonban gyakrabban kellett volna üresbe mozogniuk a csatároknak, de mivel ezt nem tették, fel-felharsant a füttyszó a Donbasz Arénában.
Figyelmeztető volt azonban, hogy a hazai csapatból Rakickijnak többször is sikerült a védők mögé kerülnie, és veszélyes beadásokkal zavart keltenie a manchesteri védelemben. Mivel az angol védelem nem találta ennek az ellenszerét, rá is fizetett az MU a túlságosan defenzív taktikájára.
A 76. percben ugyanis egyenlített a Sahtar. Megint Rakickijé volt az érdem, aki a bal oldalról, az ötössel egy magasságban adott középre, Vidicsről lepattant a labda, éppen az érkező Taison elé, aki 8 méterről, irtózatos erővel vágta a léc alá a Sahtar egyenlítő gólját. 1–1
A gól után vérszemet kapott a Sahtar, ekkor már a manchesteri csapatnak momentumai sem voltak, beszorult a saját kapuja elé. De ezt annyira jól tette, hogy újabb gól már nem született, így igazságosnak mondható döntetlennel, továbbra is veretlenül várhatja a két csapat a harmadik fordulót.
Forrás: nemzetisport.hu