Az Ukrán Kupa elődöntőjében a Minaji FC

Történelmi sikert ért el a Minaji FC azzal, hogy bejutott az Ukrán Labdarúgó Kupa legjobb négy csapata közé. Kárpátaljai futballcsapat eddig még soha nem járt ilyen magaslatokban országos szinten. Az ukrán másodosztályban vitézkedő Ung-parti gárda a szintén másodosztályú, és a minajiakhoz hasonlóan a Premier Ligába való feljutásra pályázó Inhulec csapatát ejtette ki a büntetőpárbajt követően.

A mérkőzés 30. percében a hazai csapat szerzett vezetést Olekszandr Hlahola góljával, amire az Inhulec még válaszolni tudott az 54. percben Olekszandr Mishurenko révén. A parázs összecsapáson tizenhárom sárgát és három piros lapot volt kénytelen kiosztani a játékvezető. A rendes játékidő 1:1-es döntetlennel zárult, ahogy a kétszer tizenöt perces hosszabbítás is, így következhettek a büntetőrúgások. Az első ötös kör után 3:3 volt az állás, miután minaji részről Mikuljak, Nurijev és Kopolovec belőtték, Karnoza és Sztaszjuk viszont kihagyták a tizenegyest. A második körben a vendégek három büntetőt is kihagytak, a házigazdák pedig négyből hármat belőttek (Popovics, Vahin és Majik), így a minajiak ünnepelhették a továbbjutást.

A minajiak az elődöntőben akár a Dinamo Kijevvel is összekerülhetnek, akikkel már találkoztak a tavalyi kiírásban a nyolcaddöntőben, ahol a fővárosiak győzedelmeskedtek 3:1 arányban. A negyeddöntőben a kijeviek az Olekszandriával találkoznak, a Mariupol az Alliance csapatánál vendégszerepel, míg a Deszna a Vorszkla Poltavát látja vendégül.