Az Ungvári FC vereséggel, az Irhóci FC győzelemmel folytatta a harmadosztályban

Az ukrán harmadosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Ungvári FC, miután egy-egy idényt töltött a harmad- és a másodosztályban, 2022-ben felfüggesztette tevékenységét. A vezetőség döntése alapján az Ung-vidékiek ebben a szezonban ismét megmérettetik magukat a profi ligában. Az első fordulóban döntetlennel kezdtek, a második játéknapon pedig csúnya vereséget szenvedtek az Ung-partiak. A másik kárpátaljai csapat, a tavaly még az Ukrán Amatőr Ligában szereplő Irhóci FC (Vilhivci) vereséggel kezdett, majd a második fordulóban győzelemmel folytatta.

Az Ungvári FC először a 2020-2021-es szezonban szerepelt a harmadosztályban, akkor a bajnokság második helyén végeztek, és feljutottak a másodosztályba. A 2021-2022-es idényt az orosz-ukrán háború kitörése miatt félbeszakították, az ungvári együttes pedig a következő bajnokságban már nem indult el. A csonka szezonban az Ungvári FC a 15. helyen végzett a tizenhat csapatos pontvadászatban.

A bajnoki rajt előtt már a kupában is bemutatkozott az Ungvári FC, a másodosztályú Prikarpattya Ivano-Frankivszk ellen szenvedtek nagyarányú (0–4) vereséget hazai pályán (akik a bajnokságban 4–2-re kikaptak a Minaji FC otthonában). Az első fordulóban a Rukh Lviv 2 látogatott a megyeszékhelyre, ahol már két góllal is vezetettek a vendégek, de a 75. percben Minajlenko szépített, a mérkőzés hajrájában pedig Karaman egyenlített. A második fordulóban egy újabb dublőrcsapattal csaptak össze az ungváriak, a Zsitomir 2 otthonába látogattak. Már az első játékrészt követően három góllal vezettek a hazaiak, majd Bogomaz a 48. percben kozmetikázott az eredményen. A Zsitomir 2 végül háromgólos győzelmet aratott, miután egy értékesített büntetőből megszerezték negyedik találatukat. A gyenge kezdésen a Skala 1911 elleni hazai mérkőzésen javíthat az Ungvári FC, ami nem lesz egyszerű, mivel eddig még veretlen a bajnokságban a leendő ellenfél, viszont a kupában hazai pályán szenvedtek 1–3-as vereséget a másik Ung-vidéki együttestől, a Minaji FC gárdájától.

A técsői járási Irhóci FC (Vilhivci) hosszú évekig a megyei bajnokságban szerepelt, de komolyabb eredményt ott sem sikerült elérniük, ahogy az előző szezonban sem az országos Amatőr Ligában. Az első bajnoki meccsük előtt az Ukrán Kupában 0–0-s döntetlent követően tizenegyespárbaj után estek ki a Metaliszt Harkiv ellen. A harmadosztály A csoportjának első fordulójában azzal a Probij Horodenkával mérkőztek meg, amely az egy osztállyal feljebb játszó Huszti FC-t ütötte ki 4–0-ra a kupában. A técsői járásiak idegenben 1–0-s vereséget szenvedtek bemutatkozó mérkőzésükön. A második játéknapon hazai környezetben lépett pályára a kárpátaljai együttes, és Olekszandr Glagola 53. percben szerzett góljával sikerült otthon tartani a három pontot a Rukh Lviv 2 ellen. A következő körben a sereghajtó, egyben nulla pontos Real Farma otthonába látogatnak a máramarosiak.