Badaló nyerte a kupát

Az elmúlt hétvégén augusztus 25-én rendezték a Beregszászi Járási „Beregfest” kupa 2011-es kiírásának döntőjét. A barátság stadionban megrendezett döntőre a bajnokságban is remeklő FC Badaló és az FC Déda jutott be. A mérkőzés nagy küzdelmet és szoros végeredmény ígért, lévén a két csapat a járási bajnokság felső osztályának 2. és 3. helyén áll. Azonban a várakozással ellentétben fölényes 4:0-s badalói győzelemmel zárult a találkozó.

A járási bajnokságban sem a felső osztályban sem az alsó osztályban nem rendeztek mérkőzéseket. Ám mozgalmasra sikerült a hét igaz nem a labdarúgók, hanem a fegyelmi bizottság tagjainak, hisz több mérkőzés ügyében is a határozatot hoztak.

A beregszászi járási bajnokság felső osztályának 20. fordulójában három találkozó végeredménye volt biztos. A középmezőnyben tanyázó FC Gát a 2. helyen álló a bajnoki álmokat dédelgető FC Badalót fogadta. A találkozó sok gólt és 5:2-es vendég győzelmet hozott. Az utolsó helyezett FC Zápszony a 4. helyért hajtó FC Jánosival csapott össze. A párharcot a vártnál szorosabb végeredménnyel 2:1-re a vendégek nyerték. A harmadik mérkőzésen az utolsó előtti FC Remete a mezőny második felében tanyázó FC Kaszonyt látta vendégül. A mérkőzés végül sok góllal és 3:3-as döntetlennel zárult. A botrányos mérkőzések sorát az FC Déda és az FC Nagybégány találkozója nyitotta. A találkozó félidejében meglepetésre 2:0-ra a vendégek vezettek. A mérkőzés játékvezetője, azonban a második félidőre nem jelent meg, így az összecsapás félbeszakadt. Az FC Som és az FC Csillag mérkőzését ugyan lejátszották, ami meglepetésre a 1:1-re végződött, de a vendégek megóvták a találkozót, mivel két játékos szabálytalanul szerepelt a hazai csapatban. A Beregszászi Járási Labdarúgó Szövetsége Fegyelmi Bizottságának szeptember 20-i határozata értelmében a dédai és a somi csapatot 0:3 arányú technikai vereséggel sújtották és a találkozók játékvezetőit a szezon végéig eltiltották a ténykedéstől. Az FC Bakos és az FC Bereg párharca a házigazdák 3:0-s győzelmével ért végett, de ezt a találkozót is megóvták a vendégek egy játékos szabálytalan szerepeltetése miatt. A fegyelmi bizottság határozata értelmében az FC Bakos 0:3-as technikai vereséget szenvedett. A fordulóban az : FC Vári szabadnapos volt.

Az ifi csapatok mérkőzéseinek eredménye a fordulóból: FC Déda – FC Nagybégány 1:1, FC Zápszony – FC Jánosi 1:4, FC Gát – FC Badaló 0:2, FC Bakos – FC Bereg 6:0, FC Som – FC Csillag 1:0, FC Remete – FC Kaszony 2:1.

Az alsó osztályban a 2:2-re végződött FC Druzsba és FC Borzsova összecsapásának eredményét megsemmisítették és a találkozót 3:0-ra a vendégeknek ítélték. Az alsó osztály találkozóinak eredményei a 18. fordulóból: FC Bene – FC Rafajna 1:0, FC Papi – FC Gut 1:1, FC, FC Csetfalva – FC Csoma 6:0, FC Kigyós – FC Beregújfalu 2:2, FC Bátyú – FC Muzsaly 4:1.