Bajnokavatás Ung-vidéken, Téli Kupa rajt a Latorca-völgyében

A Kereknyei Olimpik lett az Ungvári járási labdarúgó-bajnokság győztese, miután kétgólos győzelmet aratott az Ókemencén rendezett bajnoki döntőben az Őrdarmai FC csapata felett. A bronzérmet az Ókemencei Kárpáti szerezte meg, akik a Baranyai Turbogáz gárdáját győzték le. A Munkácsi járásban már a Téli Kupa második fordulóját rendezték vasárnap, ahol a bajnoki címvédő Mezőterebesi FC 4:0-ra kiütötte a Derceni FC csapatát. A Beregszászi járásban felkészülési mérkőzésen mérte össze erejét a Salánki FC és a Beregvidéki FC a nagyszőlősi műfüves pályán, ahonnan a beregszászi csapat térhetett haza diadallal.

A Kereknyei Olimpik semmit sem bízott a véletlenre a bajnoki döntőn, ahol már 3:0-ra is vezettek: a 32. percben Szvjatoszlav Himinec, az 59.-ben Miroszlav Volosin, a 74.-ben pedig Vaszil Kuprics talált be az őrdarmai kapuba. Az Őrdarmai FC szépítő gólját Olekszandr Szenina szerezte a 77. percben büntetőből (3:1). Az Ungvári járási labdarúgó-bajnokság 2020-as szezonjának bajnoka a Kereknyei Olimpik csapata, az ezüstérmes az Őrdarmai FC, a bronzérmes pedig az Ókemencei Kárpáti, akik a Baranyai Turbogáz ellen arattak 1:0-s győzelmet, a 92. percben értékesített büntetőnek köszönhetően. Sajnos a 2020-as szezon olyan gazdag múlttal rendelkező csapatok nélkül zajlott, mint a nagydobronyi, a csapi vagy épp a tiszasalamoni gárda.

A Munkácsi járási Téli Kupa 2. fordulójában gólgazdag mérkőzésen nyert a Felsőkerepeci Kárpáti a Lókai Temp ellen 4:2-re, a Mezőterebesi FC pedig 4:0-ra ütötte ki a bajnokság bronzérmesét, a Derceni FC-t. A Beregszentmiklósi Kárpáti szoros meccsen győzte le az Ignéci FC csapatát 2:1-re, így két forduló után hat pontjukkal vezetik a tabellát.

A Nagyszőlősön rendezett felkészülési mérkőzésen a Beregszászi járási labdarúgó-bajnokság 2020-as szezonjának bajnoka, a Beregvidéki FC az ugocsai Salánki FC gárdájával mérkőzött meg, ahol a beregszászi csapat 4:2-es győzelmet aratott.