Bajnokok Ligája: a Bayern és a Chelsea is negyeddöntős

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Bayern München 2:1-re nyert a Lazio ellen, így a címvédő kettős győzelemmel (6:2-es összesítéssel), magabiztosan jutott a legjobb nyolc csapat közé. A bukaresti találkozó után hazai pályán is nyert a Chelsea az Atlético Madrid ellen (2:0), tehát két győzelemmel búcsúztatta a spanyol együttest.

Hiába nyert idegenben 4:1-re a Bayern, még sem tartalékolt, ami az összeállításokat illeti. Robert Lewandowski előbb lőtt egy kapufát, majd a 33. percben értékesített egy meglehetősen könnyű síppal befújt büntetőt (a találkozót az erdélyi Kovács István vezette). A hajrá felé közeledve lecserélte őt mestere, de szerencsés kézzel, mivel a helyére beállt Eric Maxim Choupo-Moting az első labdaérintéséből betalált a 73. percben (2:0). A 82. percben a leálló hazai védelem mellett a csereként beállt Marco Parolo lőtte meg az olaszok szépítő gólját. A középpályás egyébként Manuel Lazzarit váltotta, akinek beleakadt egy ujja az ellenfele mezébe, és minden bizonnyal eltörött. Az eredmény ezután már nem változott, 2:1-re győzött a címvédő, és összesítésben 6:2-vel jutott tovább a negyeddöntőbe.

A Chelsea – Atletico Madrid találkozón az első játékrész megkérdőjelezhető játékvezetői döntései az angolok kapuja előtt adódtak, előbb Suárezt lökte fel Rüdiger, majd Carrasco esett el Azpilicueta ölelésében – tizenegyest egyik sem ért Daniele Orsato szerint, sőt a VAR-ral sem nézték vissza az eseteket. A 34. percben a Chelsea kontrából szerezte meg a vezetést az elöl ragadó Atlético ellen: a „kékek” villámgyorsan felértek saját tizenhatosuktól az ellenfél kapuja elé, Havertz indította Wernert, akinek pontos beadása után Hakim Zijes értékesítette a helyzetet (1:0). A Chelsea okosan őrizte az előnyét, ráadásul a hajrá előtt minden reménye szertefoszlott az Atléticónak: Sztefan Szavics odakönyökölt Rüdigernek, így a vendégeknek emberhátrányban kellett lejátszani az utolsó tíz percet. A 94. percben jött a kegyelemdöfés, az egy perccel korábban beálló Emerson Palmieri talált be Oblak kapujába, ezzel beállítva a 2:0-s végeredményt. A Chelsea 3:0-s összesítéssel jutott a negyeddöntőbe, ahol utoljára a 2013/2014-es kiírásban szerepeltek.

A Bayern és a Chelsea továbbjutásával teljessé vált a negyeddöntő mezőnye, amit idén Cristiano Ronaldo és Lionel Messi nélkül rendeznek, mivel sem a Juventus, sem pedig a Barcelona nem jutott be a legjobb nyolc közé. A negyeddöntő pénteki sorsolását a következő csapatok várhatják: Bayern München, Borussia Dortmund, Liverpool, Manchester City, Chelsea, Paris Saint-Germain, FC Porto, Real Madrid.