Bajnokok Ligája: a cseh bajnokot is lenullázta a Fradi

A magyar bajnok Ferencvárosi TC 2:0-ra legyőzte a Groupama Arénában a cseh Slavia Prahát a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében, több mint 17 ezer néző előtt. A Fradinak ez idei BL-szezonban ez volt az ötödik győzelme. A Sahtar Donyeck is nagyot lépett a továbbjutás felé, miután 2:1-es győzelmet arattak a belga Genk otthonában.

Még öt perc sem telt el a meccsből, amikor a vendégek támadója, Alexander Bah az ötös jobb széléről a rövid felső sarok mellé lőtt. Az első fél óra végén Dibusz Dénes bravúrja kellett, hogy ne kerüljenek előnybe a csehek, míg a másik kapunál Tokmac Nguen lőtt nagy helyzetben a jobb alsó sarok mellé. Bár a Slavia uralta a meccset, az első játékrész végén az ukrán Tarasz Kacsaraba hazaadásánál Ondrej Kolár kapus egy pillanatra figyelmetlen volt, és hatalmas hibája után a Ferencváros került előnybe (1:0). A meccs képe egy pillanat alatt megváltozott, a fordulás után sokkal magabiztosabbá vált a Ferencváros. Olyannyira, hogy egy kontratámadás végén Myrto Uzuni tizenegyest harcolt ki, miután az öngólt szerző Kacsaraba buktatta. A munkácsi Ihor Haratyin állt a labda mögé, és hajszálpontos lövéssel küldte azt a jobb alsó sarokba (2:0). Nem sokkal később az ellenféltől kapott labdával Tokmac Nguen már csak a kapussal állt szemben, de kihagyta az óriási ziccert, majd a büntetőt kiharcoló Uzuni lövése kerülte el a jobb felső sarkot. A Slavia ezután mindent megtett a szépítésért, de nem jött össze a támadóknak a gólszerzés, és Dibusz is jó formában védett. A magyar bajnok így kétgólos előnyből várhatja a prágai visszavágót. Továbbjutás esetén a romániai CFR Kolozsvár és a svájci Young Boys párharcának győztesével játszhatnak a zöld-fehérek.

A Sahtar Donyeck belgiumi mérkőzésén a 39. percben szerezte meg a vezetést a Genk, de a 63. percben Tete egyenlített büntetőből. A 81. percben a győzelmet is megszerezték csapatuk számára a donyecki brazilok, Ismaily passzát Alan Patrick továbbította a belgák hálójába (1:2). A párharc továbbjutója a cseh Sparta Praha és a francia Monaco összecsapásának győztesével kerülhet össze.