Bajnokok Ligája: döntetlennel döntős a Barcelona

Az FC Barcelona hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott kedden az ősi rivális Real Madriddal a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján, így 3-1-es összesítéssel jutott be elsőként a fináléba.

A találkozó első félidejében a Barcelona hétszer lőtt kapura, míg az előző meccsen kiállított José Mourinho vezetőedző távollétében küzdő Real teljesen veszélytelenül támadott. A második játékrészben Pedro 13 m-ről szerzett vezetést a hazaiaknak, majd tíz perc múlva egyenlített a királyi gárda: Marcelo 6 m-ről bombázott a hálóba. A hátralévő időben már csak a szabálytalanságok borzolták a kedélyeket, a katalánok végül 3-1-es összesítéssel jutottak be a május 28-i, londoni döntőbe, ahol az angol Manchester United vagy a német Schalke 04 lesz az ellenfelük.

Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó: FC Barcelona (spanyol)-Real Madrid (spanyol) 1-1 (0-0), Camp Nou Stadion, 98 ezer néző, v.: De Bleeckere (belga), gólszerző: Pedro (54.), illetve Marcelo (64.), sárga lap: Pedro (82.), illetve Carvalho (13.), Diarra (58.), Alonso (69.), Marcelo (76.), Adebayor (85.), továbbjutott: a Barcelona, 3-1-es összesítéssel.