Bajnokok Ligája: kétgólos előnyt szerzett a Fradi

A Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában a magyar bajnok Ferencvárosi TC a litván Zalgirist fogadta az Üllői úton, és az első félidőben remek játékkal kétgólos előnyre tett szert. A második félidőben növelhette volna előnyét a hazai csapat, csakhogy a helyzetek és egy tizenegyes is kimaradtak, így kétgólos előnnyel utazik az FTC a visszavágóra.

Még tíz perc sem telt el a mérkőzésből, máris előnybe kerülhetett volna a hazai együttes, de az előző körben, Koszovóban három gólt szerző Myrto Uzuni lövése után a labda a lécről kifelé vágódott. Ezután Olekszandr Zubkov gyenge próbálkozását még védte Edvinas Gertmonas, de Uzuni higgadt befejezésénél már a léc és a kapufa sem segített, a 25. percben vezetést szerzett a mezőnyfölényben futballozó Ferencváros (1:0). A gólpasszt a remek formában futballozó Ryan Mmaee adta az albán támadónak. A vendégek többnyire csak futottak a labda után, miközben a Ferencváros olykor a széleket forgatta, máskor középen, rövid passzos, egyérintős összjátékkal bontotta meg a védelmet. Érett az újabb gól, és bár Eldar Civic fejese után még nagyot védett a vendégek kapusa, a 39. percben már ő sem segíthetett: Tokmac Nguen kiszabadult a szorításból, és hajszálpontos lövést küldött a jobb alsó sarokba, így kétgólos vezetéssel vonult szünetre a Ferencváros (2:0).

A fordulást követően az első gól szerzőjének szöglete után a remek napot kifogó Ryan Mmaee fejelte a labdát a jobb felső sarok mellé, majd a gyors szögletet követően ismét a marokkói csatár bólintott a léc fölé. A hajrában a Tokmac Nguent váltó Kristoffer Zachariassen passzát követően a gólhelyzetben kilépő Franck Boli buktatásáért a játékvezető kiállíthatta volna a vendégek kapusát, de sem szabadrúgás, sem sárga nem járt a durvaságért. A grúz játékvezetőnek nem ez volt az első hibája, mivel két, tizenhatoson belüli kezezést is elnézett a litvánoknak, amiért könnyen járhatott volna büntető a hazai csapatnak. A harmadik ilyen esetet már befújta a bíró a 92. percben, viszont Uzuni kihagyta a tizenegyest. Maradt a 2:0, ami azért is lehet bíztató a Fradi számára, mert a litvánok játéka még annyira sem volt veszélyes, mint az egy héttel ezelőtti ellenfélé. Továbbjutás esetén a cseh Slavia Praha lehet a zöld-fehérek következő ellenfele, akik a legutóbbi szezonban a londoni Arsenal ellen estek ki az Európa-liga negyeddöntőjéből.