Bajnokok Ligája: továbbjutott a Real Madrid és a Manchester City

A Real Madrid hazai pályán is legyőzte az Atalantát a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében, így magabiztosan léptek a legjobb nyolc csapat közé, 4:1-es összesítéssel. A Manchester City a párharc első mérkőzését követően a visszavágón is 2:0-ra győzte le a Borussia Mönchengladbachot Budapesten, így bejutott a negyeddöntőbe.

Az Atalanta bátran kezdte a madridi mérkőzést, de már az első félidőben messzebb kerültek a lehetséges továbbjutástól, amikor Marco Sportiello kapus Luka Modricnak ajándékozta a labdát, aki Karim Benzema elé tálalt, így a francia támadó pályafutása 70. BL-góljával megszerezte a vezetést a Real Madridnak (1:0). A fordulást követően végleg elszálltak a bergamói remények, amikor Rafael Tolói buktatta a tizenhatoson belül Vinícius Juniort, és a megítélt tizenegyest Sergio Ramos magabiztosan értékesítette (2:0). A vendégeknek a hajrában szabadrúgásból sikerült bevenniük az enyhe mezőnyfölényben játszó madridiak kapuját: Luis Muriel 23 méterről, jobb lábbal kilőtte a bal felső sarkot (2:1). Nem sokkal később újra Sportiellónak kellett kiszednie kapujából a labdát: Lucas Vázquez kitűnő passzát a nem sokkal korábban csereként beálló Marco Asensio juttatta a hálóba, kialakítva a 3:1-es végeredményt. A Real Madrid így kettős győzelemmel jutott tovább a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

A Manchester City és a Mönchengladbach a visszavágón is a budapesti Puskás Arénában csapott össze egymással, és a csapatok az eredményt is lemásolták: ismét 2:0-s győzelmet aratott Guardiola együttese. A City már a 12. percben vezetéshez jutott De Bruyne találatával, amit Gündogan hat perccel később megduplázott (2:0). De Bruyne nagyjából 20 méterről, a léc segítségével bombázott a kapuba, Gündogan pedig Phil Foden jó ütemű indítása után, szép támadás végén gurított a németek kapujába. A Manchester City így 4:0-s összesítéssel jutott a legjobb nyolc közé.