Bajnokverés Lvivben

Vasárnap sima vereséget szenvedett az országos élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban immáron 15. bajnoki címét begyűjtő Dinamo Kijev, amely az Európa-liga elődöntőjének visszavágójára készülő Sahtar Donyecktől kapott ki Lembergben. A bajnokság hajrájára teljesen széteső Ungvári Hoverla hazai környezetben szenvedett súlyos vereséget a Zorjától.
A Hoverla alig pár száz néző előtt a negyedik helyével biztos Európa-ligás indulónak számító Zorját látta vendégül. A vendégek már az első játékrész végére lerendezték a meccset, hiszen Opanaszenko vezető találatát követően a 40. percben Budkovszkij, majd még az első félidő legvégén Karavajev is betalált Babenko kapujába. A kegyelemdöfést Budkovszkij második találata jelentette a második félidő elején, amely egyben kialakította a négygólos vendégsikert.
A forduló rangadóját Lembergben játszották, ahol az idén is ezüstérmes Sahtar Donyeck magabiztosan fektette két vállra a legutóbbi fordulóban bajnoki elsőségét bebiztosító Dinamo Kijevet.
A sok indulattal és feszültséggel kísért találkozón összesen hét sárga lapot osztott ki a játékvezető, nem sokkal a vége előtt pedig Jar­molenkót és Sztepanenkót kakaskodás miatt kiállította a sípmester.
A 24. forduló eredménysora: Sahtar Donyeck–Dinamo Kijev 3-0, Ungvári Hoverla–Zorja Luhanszk 0-4, Voliny Luck–FK Olekszandrija 0-0, Vorszkla Poltava–Kárpáti Lviv 3-0, Dnyipro–Sztal Dnyiprodzerzsinszk 2-0, Metaliszt Harkiv–Olimpik Donyeck 1-0, Metalurh Zaporizzsja –Csornomorec Odessza 3-0 (technikai győzelem).
Két fordulóval a bajnokság vége előtt a Dinamo Kijev 64 ponttal vezeti a tabellát a 60 pontos Sahtar Donyeck és 49 ponttal harmadik Dnyipro előtt.
Az alsóházban a 3 és 7 ponttal biztos kiesőnek számító Me­ta­lurh Za­po­rizzs­ja és Ungvári Ho­ver­la előtt a Volinynak 17, a Csor­no­mo­rec­nek 19 pontja van.
A május 7-én esedékes 25. fordulóban a Vjacseszlav Groznij által irányított ungvári együttes az FK Olekszandrija otthonába látogat.