Barátságtalan Barátság stadion

Az elmúlt hétvégén tovább folytatódtak a küzdelmek a megyei labdarúgó-bajnokság mindkét osztályában.

A felsőház listavezetője az SC Beregvidék a Barátság stadionban fogadta a sereghajtó Nagybocskói Jalinkát. A kilátogató nézők örömére a 24. percben megszerezte a vezetést a Vérke-parti csapat. A vendégek pár percen belül egy pazar távoli lövést követően egyenlíteni tudtak. Ám a bekapott góltól felpörgött a hazai gárda, 4 perc leforgása alatt 3-szor zörgették még az ellenfél hálóját. A fordulást követő 5. percben már 5-re nőtt a hazai csapat góljainak a száma. A vendégeknek azonban két perc elteltével sikerült faragni a hátrányból. A 6:2-es magabiztos hazai győzelmet jelentő végeredmény egy fejesből szerzett találat után született meg. Az éllovas beregszásziak legfőbb üldözői az egyforma pontszámmal rendelkező Munkácsi FC és az FC Polena egymással mérte össze tudását. A forduló rangadója címet is kiérdemlő találkozót a Munkácson rendezték meg. A mérkőzés igazi hatpontos találkozó volt. A játék talán éppen ezért, vagy a bajnoki szünet miatt sajnos elmaradt a várakozástól. A mindent eldöntő találatot a vendéglátók szerezték meg egy a középpályán megszerzett labdát a 16-oson kívülről lőtték az ellenfél kapujába. A győzelemnek köszönhetően a Munkácsi FC tartja második helyét, míg a Polena kissé leszakadva csak a harmadik. A dobogóért küzdő FC Szerednye idegenben kezdte a pontvadászat második részét. A középmezőnyhöz tartozó Visk otthonában 0:0-s félidő után meglepetésre a hazaiak szereztek vezetést, ám a jóval jobb játékerőt képviselő Szerednye végül megfordította a találkozót és 4:1-re megnyertre azt. A hazai pályán eddig meggyőző játékot mutató 5. helyezett Pisztraházai Meteor (a pisztraházaiak hazai pályán egyaránt legyőzték a Munkácsi FC-ét, az FC Polenát valamint az FC Szerednyét is) a 6. helyezett Ilosvai Buzsorát látta vendégül. Az összecsapás favoritjának a hazai csapat számított. Ennek megfelelően a Meteor már az 5. percben meg is szerezte a vezetést irányította a játékot is. A térfélcserét követően azonban fordult a játék képe. A vendégek előbb az 55. percben egyenlítettek, majd 7 perc elteltével már a vezetést is átvették. A lefújás előtt 15 perccel aztán jött az igazi hidegzuhany hazaiak számára. A vendégek ekkor immár kétgólosra növelték előnyüket. Bár a Meteor teljes erőbedobással küzdött, hogy legalább egy pontot megmentsen, de az utolsó percekben büntetőből szerzett találat csak a 2:3-as vereséghez volt elég. A hátsó régióban helyet foglaló FC Ungvár a megyeszékhelyen fogadta az FC Volócot. Meglepetésre az első félidő 1:0-s volóci vezetéssel zárul. Ezen a találkozón azonban nem elmaradt a fordulat és minden ott folytatódott ahol, a szünet előtt abba maradt. Így a párharcot végül 3:0-ra az FC Volóc nyerte. A pontvadászatban abszolút utolsó Ujdávidházai Medvigy hazai környezetben fogadta a Nagyszőlősi FC-ét. A mérkőzés sima 2-esnek számít, legfeljebb a gólkülönbség lehetett kérdéses. Ám a kényelmes iramú találkozón a hazai szurkolók örömére egy 11-est követően a Medvigy szerezte meg a vezetést a 15. percben. A vendégek egészen a 75. percig nem is találtak fogást a hazai védelmen, ám ekkor egy beadás után a kapus által kitenyerelt labdát juttatott a hálóba a nagyszőlősi csatár. Az 1:1-es döntetlennek a Medvigy örülhetett jobban, hisz így megduplázták a bajnokságban pontjaik számát.

Az ifi csapatok eredményei a fordulóból: Viski FC – Fc Szerednye 1:0, SC Beregvidék – Nagybocskói Jalinka 16:0, Munkácsi FC – FC Polena 1:1, Ujdávidházai Medvigy – Nagyszőlősi FC 5:0, FC Ungvár – FC Volóc 5:0, Pisztraházai Meteor – Ilosvai Buzsora 0:2.

Az alsó osztály csapatainak eredményei a 13. fordulóból: FC Kopány – Fc Ternovo 2:1, Kricsevo Mencsul – FC Avangard 0:3, FC Edelvejsz – FC Vilhivci 1:3, Fc Tisza – FC Hoverla 3:0, FC Dolha – FC Técső 3:1, FC Obolony – FC Zolotarjevo 2:1. Szabadnapos az FC Narcisz.