Belga Nagydíj – Hamilton pályarekorddal a pole-ban

A második pozícióból Valtteri Bottas, míg a harmadik helyről Max Verstappen fog rajtolni vasárnap.

„A többiek megközelítettek bennünket” – mondta Lewis Hamilton még pénteken, miután rátekintett a 2. szabadedzés végeredményére, majd a Belga Nagydíj időmérő edzésének első szakaszában gyorsan menekülőre is fogta, és adott 8 tizedet a Red Bull-os Max Verstappennek.

És menekülőre fogták a Ferrarik is, de ők tényleg. És ők valóban meg is menekültek, hiszen míg Sebastian Vettel az utolsó pillanatban az utolsó helyről a 13-ra ugrott fel, márkatársa sokáig a kieső zóna elülső felén táncolt. A penge élén! Olyannyira, hogy ha a Haas-os Kevin Magnussen nem ront az utolsó körében, akkor lehet, hogy Q1-es búcsúzás lett volna a tánc vége. Megúszták!

Magnussen távozott és vele ment Latifi, Giovinazzi, Grosjean és Kimi Räikkönen.

A Q2-őt a Mercedes és a Racing Point kollektíven közepes gumikon kezdte meg. Hozzájuk hasonló bátorságot mutatott Max Verstappen is, csupán annyi volt a bökkenő, hogy a rózsaszín autóknál ez túlzottnak tűnt. Míg a Mercedesek és Verstappen így is elfoglalták az első három helyet, Lance Stroll és Sergio Pérez a kieső zónába kerültek első nekifutásra.

Rajtuk kívül mindenki más természetesen a leggyorsabb, lágy gumikon hajtott. Itt azért vállal némi rizikót néhány versenyző, mert a Q2-ben leggyorsabb kört futó gumikon rajtolnak majd a versenyen.

A végére mindenki feltette a lágy gumit. A Mercedes természetesen nem sietett, hiszen, ha kell, gyorsabb kört futnak a lágyon, de ha nincs rá szükség, maradhat a közepesen elért idő. Maradhatott mindenkinél, csak a Racing Pointnak kellett gyorsulnia, hogy elkerülhessék a kiesést. Ők elkerülték, a Ferrari, amely sem nem volt bátor, sem gyors, kiesett.

A tavalyi futamgyőztes Charles Leclerc a 13., márkatársa a 14. helyen végett. Velük köszönt el Danyiil Kvjat, Pierre Gasly és George Russell.

A kiesők között talán van egy olyan versenyző, aki félmosollyal fejezte be a körözést. Kvjat először verte meg csapattársát időmérő edzésen…

1:41.451 – új pályarekorddal kezdte meg a harmadik szakaszt Lewis Hamilton, mögé csapattársa fél másodperccel lemaradva, majd Daniel Ricciardo a finntől mindösszesen 32 ezredes hátrányban.

1:41.252 – A saját körrekordját is megdöntötte Hamilton az utolsó próbálkozásnál, melyre természetesen, ha korábban, ezúttal sem volt senkinek válasza. Ezzel idei ötödik pole-ját szerezte a brit versenyző.

Márkatársa, Valtteri Bottas meglehetősen komoly hátrányt szenvedett el, hiszen fél másodperces lemaradásba került Hamiltonhoz viszonyítva. Mögötte viszont Max Verstappen igencsak veszélyes volt a Mercedes 1-2-re. Mindösszesen 15 ezreddel volt lassabb a holland versenyző, aki természetesen kicsit csalódott volt a kihagyott ziccer miatt, mert mint mondta, kissé hamar fogyott ki az energiából.

Lewis Hamilton indulhat tehát a pole-ból vasárnap, kiemelkedő teljesítményét a ma elhunyt színésznek, a Fekete Párduc címszerepét játszó Chadwick Bosemannak ajánlotta.