Meglepetés a kupadöntőben: a Mezőgecsei FC legyőzte a Beregvidéket

Története során először hódította el a beregszászi járási labdarúgókupát a Mezőgecsei Baktyanec FC, miután a beregszászi döntőben meglepetésre hátrányból felállva, egy góllal legyőzték az esélyesebbnek tartott Beregvidék FC együttesét.

A Barátság Stadionban rendezett kupadöntőben a veretlenül fináléig jutó Beregvidék FC, és a mindkét párharcát hátrányból megfordító Mezőgecsei Baktyanec FC mérte össze erejét. A találkozón rengeteg helyzetet kialakító beregszásziak jól kezdték az összecsapást, és a 22. percben Varjú Patrik góljával megszerezték a vezetést (1:0). A Beregvidék FC növelhette volna előnyét, de helyette a mezőgecsei-nagybaktai csapat büntetett: az 52. percben Náskó Béla egyenlített, majd a 75. percben sikerült megfordítaniuk a mérkőzés állását, miután Spilka Dávid volt eredményes. A Beregvidék FC a Téli Kupa döntője után a járási kupadöntőt is elveszítette, így már csak a hétvégén folytatódó bajnokság megnyerése vigasztalhatja a nagymúltú együttest.