BL-körkép: Szoboszlai gólt lőtt, nyeretlenül esett ki a Sahtar

A labdarúgó Bajnokok Ligája A csoportjának 6. fordulójában az RB Leipzig 2:1-re legyőzte hazai pályán a már biztos csoportelsőként továbbjutó Mancheste Cityt, így a német együttes az Európa-ligában folytathatja a szereplését. A lipcseiek első gólját a magyar válogatott játékosa, Szoboszlai Dominik szerezte. Az ukrán Sahtar Donyeck hazai pályán sem bírt a moldáv Sheriff Tiraszpollal, így két döntetlennel és négy vereséggel csoportutolsóként estek ki.

Zárt kapuk mögött rendezték meg az RB Leipzig–Manchester City mérkőzést a koronavírus-járvány terjedésének megállítása érdekében hozott németországi intézkedések miatt. Az angolok kezdték jobban a meccset, de a németek fokozatosan feljavultak. A 7. percre a Paris Saint-Germain kétgólos előnybe került az FC Bruges ellen, így lényegében hamar eldőlt, hogy a Gulácsi Péterrel és Szoboszlai Dominikkal rohamozó (Willi Orbán továbbra sem volt bevethető) lipcseieknek egy vereség is beleférhet a harmadik hely szempontjából. Ennek ellenére a hazaiak semmit sem bíztak a véletlenre: Konrad Laimer remek ütemben ugratta ki Szoboszlait, aki ziccerben gyönyörűen eltolta a labdát a kapus mellett, majd ballal az üres kapuba gurított (1:0). Ez volt idén a magyar válogatott játékos második gólja a Bajnokok Ligája csoportkörében. A Lipcse végül 2:1-es győzelmet aratott, és az Európa-ligában folytathatják tavasszal. A csoport másik mérkőzésén a PSG 4:1-re kiütötte a Bruges csapatát. A franciáknál Mbappé és Messi is duplázni tudott.

Az Intert odahaza 2:0-ra megverő Real Madrid végzett a D jelű négyes élén. Az Európa-ligában a Sheriff folytatja, de az már korábban kiderült, miként az is, hogy a Sahtar Donyeck nagy meglepetésre az utolsó helyen zár: az ukránok az utolsó fordulóban nem tudták legyőzni pályaválasztóként sem a moldovai csapatot.

Bár volt kedd este olyan pillanat, amikor a Milan továbbjutónak, az Atlético Madrid pedig utolsónak látszott a Bajnokok Ligája 2021–2022-es kiírásának B csoportjában, a végén a Portóban 3:1-es sikert elérő spanyolok örülhettek. A Liverpool csoportelsősége már hetek óta nem forgott veszélyben, az Atletico mögött a Porto zárt a harmadik helyen és vívta ki az Európa-ligában való folytatás lehetőségét, míg a Milan elbúcsúzott Európától erre az évadra.

A C csoportban hibátlanul zárt a Sporting legyőzésével (4:2) az Ajax, míg a Dortmund 5:0-ra kiütötte a Besiktast. A csoport élén az Ajax végzett, megelőzve a Sportingot, és a nagy meglepetésre csupán az Európa-ligába való átkerülést elérő Borussia Dortmundot.

A csoportok végeredménye:

A: 1. Manchester City 12 pont, 2. PSG 11 p., 3. Leipzig 7 p., 4. Bruges 4 p.

B: 1. Liverpool 18 p., 2. Atletico Madrid 7 p., 3. Porto 5 p., 4. AC Milan 4 p.

C: 1. Ajax 18 p., 2. Sporting 9 p. (14:12), 3. Borussia Dortmund 9 p. (10:11), 4. Besiktas 0 p.

D: 1. Real Madrid 15 p., 2. Inter 10 p., 3. Sheriff 7 p., 4. Sahtar Donyeck 2 p.