Bronzérmes a kárpátaljai vívó a berlini kupán

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Berlinben a nagy múltú Fehér Medve párbajtőrvívó versenyt.

Annak ellenére, hogy a torna 2012-ig nem szerepelt sem a Nemzetközi Vívószövetség, sem az Európai Vívó Konföderáció hivatalos listáján, mégis több mint 200 résztvevője volt. A Fehér Medvét mint európai kupamérkőzést először a múlt évben rendezték meg a 23 éves és annál fiatalabb résztvevők számára. A versenyek érdekessége, hogy bár a résztvevők korhatára nincs megszabva, ennek ellenére a sportolók a versenyen teljesített eredmények alapján vesznek részt az Európa-bajnokságra történő sorsoláson a 23 évesnél fiatalabb korcsoportban.
A kárpátaljai Anatolij Herej bronzérme által a berlini viadal hírnevet szerzet Ukrajnában is. Herejnek az elődöntőbe való bekerülésért a két előző fordulóban 6 tust kellett megnyernie. A döntőben az ukrán sportoló ellenfele a tavalyi győztes, a német Jörg Fiedler volt.